ГоловнаПолітика

У парламенті створено міжфракційне об'єднання "За розвиток атомної енергетики"

У парламенті створено міжфракційне об'єднання "За розвиток атомної енергетики"
Фото: Михаил Палинчак

Сьогодні, 17 червня, на пленарному засіданні ВРУ було оголошено про створення у Верховній Раді України IX скликання міжфракційного депутатського об'єднання "За розвиток атомної енергетики".

Співголовами об'єднання стали, зокрема, депутати-мажоритарники, які представляють регіони, де розташовані атомні електростанції: Олена Копанчук, Юлія Яцик, Денис Герман, Олександр Алексійчук, Сергій Нагорняк, Віктор М'ялик, Артем Черноморов, Остап Шипайло і голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=LmBEj_AxC5k

За словами голови Комітету, основною ідеєю створення МФО є захист і відстоювання інтересів державного підприємства НАЕК "Енергоатом", атомних електростанцій і міст-супутників АЕС.

Ініціатори створення МФО виступають проти зупинок або обмежень блоків атомних електростанцій. Адже зменшення частки атомної генерації призводить до перекосів на ринку електричної енергії (збільшується частка теплової генерації, яка, на сьогоднішній день, зосереджена в руках однієї приватної компанії) і до збільшення вартості кіловат для населення.

Тому учасники об'єднання своїм пріоритетним завданням вважають забезпечення сталого розвитку атомної енергетики як основи стабільної роботи енергетичного комплексу України. Андрій Герус і члени МФО планують брати участь у виробленні необхідних рішень для максимального використання потужностей атомної генерації та сприяти повноцінній залученості атомної генерації в конкурентному ринку електроенергії.

Народні депутати, які увійшли до складу об'єднання, також будуть сприяти належному фінансуванню діяльності підприємств атомної енергетики України і безпеки об'єктів енергетичної інфраструктури, підтримувати гідний рівень матеріального забезпечення та всебічний розвитку людського потенціалу працівників атомної енергетики та жителів міст-супутників АЕС.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram