Голова Закарпатської обласної держадміністрації Олексій Петров прокоментував розширення Берегівського району в рамках реформи децентралізації.
"Відповів на брифінгу на запитання журналістів щодо створення районів, Берегівського зокрема", - написав він в фейсбуці.
Петров пояснив, що створення районів - це компетенція державної влади, а не рівень обладміністрації. Під час моделювання районів були виконані законодавчі вимоги і методичні рекомендації за критеріями формування адмінстративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.
Петров зазначив, що створений Берегівський район відповідає критеріям чисельності населення в адміністративно-територіальній одиниці як української методології, так і європейської системи територіального поділу країни - NUTC (НАЦ) - за якою невеликі регіони починають формувати від 150 тис. населення. Розширений Берегівський район буде - 195 тис 600 осіб.
"За методикою райцентром вибирають те місто, яке є близьким до кордону. Таким є Берегове, також місто має обласне підпорядкування. Відповідає державній стратегії транскордонного співробітництва, тут вже наявні інструментарії до міжнародної співпраці. Райцентр - на кордоні з Євросоюзом. Стоїть на спроектованій міжнародній магістралі М3 -5 Критський транспортний коридор. Це інфраструктурна точка доступу до залучення інвестицій. А відповідно - розвитку регіону", - пише Петров
"Утворення району, районного центру - це перш за все - представництво державної влади на місцевому рівні. За національним складом або етнічним принципом формування районів - мова про це не йде! За формування районів враховують питання державного управління, державної політики. На першому місці - інтереси держави і громадян України. Всіх жителів ми розглядаємо як громадян України, незалежно від національності. Якщо працюють державні інститути, то загроз не повинно бути" - додав глава ОДА.
Нагадаємо, 6 червня Мінрегіон оприлюднив проєкти майбутніх районів України. Укрупнення торкнулося всіх областей, крім окупованого Криму.