ГоловнаПолітика

“Чим швидше ми завершимо процес децентралізації, тим скоріше люди відчують покращення”, - мери

За словами градоначальників, 2020 рік буде важливим у питаннях децентралізації.

“Чим швидше ми завершимо процес децентралізації, тим скоріше люди відчують покращення”, - мери
Фото: Надано автором

“Чим швидше ми завершимо процес децентралізації, тим скоріше люди відчують безпосередньо краще життя”. Таку думку висловив Володимир Тірон, мер міста Кам‘янка Черкаської області під час онлайн-круглого столу «Як українські міста виходять із карантину?», організованого Інститутом Горшеніна за підтримки Асоціації міст України та Інтернет-порталу LB.ua.

Проте, на його думку, сьогодні скоріше відбувається процес централізації: “Колись віддали управління медицини, освіти на місця: шукайте гроші, доплачуйте… Але залишили за собою, сконцентрували в обласних адміністраціях, наприклад, кошти на дорожнє будівництво, на ремонти доріг, на регіональний розвиток. І розподіляють ці ресурси залежно від кольору очей того чи іншого керівника”, – зазначив Володимир Тірон.

“Моя позиція: треба ліквідувати всі ці надбудови. Вони не потрібні. Страшенний ресурс йде на утримання цих структур державної влади, які не приносять потрібний для людини кінцевий результат. Моя пропозиція: залишити за державою наглядові функції за дотриманням Конституції й законів України, і передати, як і передбачалося, 95% всіх послуг для населення й ресурсів для їх надання на місцевий базовий рівень, на громаду”, наголосив мер Кам‘янки.

Лише тоді, на його думку, можна буде говорити про ефективність місцевої влади: “Тоді ми всі будемо в рівних умовах. Тоді можна сказати, що цей мер поганий, бо не впорався з роботою. А сьогодні не так: бо той отримав сто мільйонів за красиві очі, а цей – отримав нуль…”

На думку його колеги, Яни Літвінової, мера Старобільська Луганської області, 2020 рік буде найважливішим у питаннях децентралізації: “Наразі держава не дає чіткого алгоритму передачі повноважень. Це ж не просто: прийняли законодавчий акт, пожали одне одному руки… Це певна кількість документів, бюрократичних процедур, затвердження штатних структур, виділення додаткових коштів для того, щоби повністю охопити весь функціонал, який буде передаватися від районних адміністрацій до органів місцевого самоврядування”.

“Держава й місцеве самоврядування точно не вороги”, – зазначив Юрій Фомічов, мер Славутича Київської області. – “Ми взаємозалежні. Бо ми всі разом – і є Україна. Чітке розподілення повноважень і забезпечення ресурсу – це те, що необхідно. Повноваження розподілили – тепер ресурсами забезпечте, і кожен виконуватиме свою функцію".

Своєю чергою Григорій Пустовіт, мер Луцька, наголосив, що завдяки Асоціації міст України сьогодні є комунікація між державою й місцевим самоврядуванням, до мерів міст дослухаються при розробці законопроєктів та інших рішень, які стосуються громад. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram