ГоловнаПолітика

Більшість українців виступають за продовження реформи децентралізації, - опитування

11,6% вважають її провальною.

Більшість українців (68,3%) вважають за необхідне, щоб нова влада продовжувала реалізовувати реформу місцевого самоуправління і децентралізації, розпочату попередньою владою. Такі результати опитування соціологічного дослідження "Реформи в Україні: зміни на краще або імітація прогресу", проведеного Інститутом Горшеніна в співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, під час круглого столу озвучила директор з комунікацій ІГ Наталія Клаунінг.

За її словами, 28,7% з більшості опитаних виступають за повне продовження тієї реформи, яка вже реалізується. Разом з тим 39,6% опитаних висловили думку про те, що реформу децентралізації необхідно продовжувати з певними змінами.

Ще 8,7% респондентів відповіли, що влада повинна впровадити повністю нову реформу децентралізації. 5,8% відзначили, що ця реформа не на часі.

"Крім того, майже половина опитаних (45,3%) відзначили позитивні зміни, які вже відбулися в їхньому населеному пункті в результаті децентралізації ("точно позитивні" - 10,7%, "радше позитивні" - 34,6%). Ще 11,6% вважають, що в результаті реформи є негативні зміни ("точно негативні" - 4,1%, "радше негативні" - 7,5%)", - розповіла директор з комунікацій Інституту Горшеніна.

Також, за її словами, 30,7% опитаних вважають, що жодних змін не відбулося.

Кількісне дослідження "Реформи в Україні: зміни на краще або імітація прогресу" було проведено Інститутом Горшеніна спільно з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) 22 листопада - 10 грудня 2019 року. Усього було опитано 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (без урахування окупованих територій АР Крим, міста Севастополя, Донецької і Луганської областей) за квотами: регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram