Народні депутати від партії "Слуга народу" Артем Дмитрук і Олексій Леонов заявили про незаконність демонтажу барельєфа маршалу Жукову на стіні будівлі обласного військкомату в Одесі.
У зв'язку зі знесенням барельєфа Жукову Артем Дмитрук нагадав, що "всі пам'ятники і монументи - це частина культурної спадщини, що володіє величезною цінністю для нас".
"І не важливо, хто на них зображений: Жуков, Пушкін, Гоголь чи Шевченко. Цінності і смисли, втілені в пам'ятники минулого, стають важливим фактором під час побудови сучасної культури. Без минулого немає майбутнього! Давайте шанувати думку всіх жителів України, від Одеси до Чернігова, Києва, від Львова до Харкова", - написав нардеп в соцмережі.
"Барельєф маршалу Жукову не підлягає знесенню за законом про декомунізацію!", - заявив Олексій Леонов, посилаючись на ст. 1 ч. 4 п.«д» і «е» закону про декомунізацію.
Нардеп підкреслив, що рішення про знесення пам'ятників, меморіалів і т.д. має бути прийняте після проведення громадських слухань і консультацій.
"Саме суспільство, а не будь-які окремі громадські організації повинні досягати збалансованого рішення, яке б задовольнило всі сторони", - написав він у своєму інстаграмі.
Нардеп повідомив, що готує депутатське звернення до мера Одеси з вимогою терміново організувати робочу групу для обговорення цього та подібних випадків, а також до керівника ГУ Національної поліції в Одеській області з вимогою дати правову оцінку діям членів громадської організації "Національний спротив", які брали участь в знесенні барельєфу маршалу Жукову зі стіни будівлі обласного військкомату.
За інформацією Думської, роботи з демонтажу барельєфа провели представники громадської організації "Національний спротив". Вони пред'явили журналістам документ, виданий начальником квартирно-експлуатаційного відділу Міністерства оборони України, в якому йдеться про те, що відділ не заперечує проти демонтажу пам'ятного знака, який підпадає під закон про декомунізацію, силами і засобами зазначеної громадської організації і пропонує передати барельєф після демонтажу в належному вигляді в сховище музею Південного оперативного командування.
Раніше в Одесі активісти демонтували бюст маршала, що стояв на розі проспектів Небесної сотні і Глушка, а меморіальну дошку Жукову на стіні будинку на Дворянській вулиці, де жив радянський діяч, розбили невідомі.
Нагадаємо, в липні влада Харкова відновила пам'ятник радянському маршалу Жукову. Міськрада Харкова також вирішила повернути ім'я радянського полководця проспекту генерала Григоренка.
Георгій Жуков підпадає під декомунізаційну заборону як один з керівників Комуністичної партії і Радянського Союзу. Він був членом президії ЦК КПРС і міністром оборони.