Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)". Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроєкту №1012 на сайті ВР.
Ініціювати імпічмент можуть не менш ніж 226 депутатів, підписи яких забороняється відкликати з подання.
Для проведення розслідування впродовж 30 днів створюється спеціальна парламентська тимчасова слідча комісія, до складу якої мають увійти депутати від усіх фракцій і груп, представлені пропорційно їх кількості, а також спецпрокурор і спецслідчі.
Комісія розслідує факт і обставини вчинення злочину, перевірить обґрунтованість і повноту доказів і в шестимісячний термін підготує пропозиції щодо проєкту постанови про звинувачення президента.
У разі прийняття проєкту Рада направить його до Конституційного і Верховного судів, які повинні перевірити дотримання конституційної процедури і наявність ознак злочину в діях, в яких звинувачується президент.
У разі негативних висновків КС Рада повинна усунути порушення, в тому числі за необхідності провести додаткове розслідування.
У разі негативних висновків Верховного Суду парламент повинен припинити процедуру імпічменту. У разі позитивних висновків судів проєкт постанови про усунення президента з поста в порядку імпічменту приймається не менш ніж 338 голосами.
Якщо Рада достроково припинить повноваження президента в зв'язку зі зміщенням його з поста в порядку імпічменту, то до обрання нового голови держави його повноваження виконуватиме голова парламенту.
Нагадаємо, Рада ухвалила закон про імпічмент 10 вересня, Разумков його підписав 19 вересня.