Думскролінг також виникає, коли люди довго споживають негативний або депресивний контент у соцмережах.
Як повідомляє Independent, дослідження, проведене вченими з Університетського коледжу Лондона (UCL), виявило те, про що багато хто підозрював з моменту появи смартфонів, а саме: їхнє надмірне неправильне використання може значно погіршити самопочуття.
Дослідження показує, що люди з гіршим психічним здоров'ям частіше читають негативний контент в інтернеті. Дослідники також виявили, що люди, які споживали негативний контент, почувалися гірше.
У серії експериментів взяли участь 1000 людей, які пройшли психологічні тести, а потім були змушені переглядати сторінки в інтернеті протягом 30 хвилин, після чого історії їхніх переглядів досліджували вчені.
Дослідники проаналізували історію пошуку і виявили, що люди з гіршим психічним здоров’ям переглядають більше негативного контенту.
Під час подальших тестів дослідники намагалися з’ясувати, є ця закономірність причиною чи наслідком. Було виявлено, що присутні обидва чинники: люди, які спожили більше негативного контенту, почувалися гірше, після чого продовжували шукати ще більше негативної інформації.
«Багато людей кажуть, що існує взаємозв’язок між поганим психічним здоров’ям і використанням інтернету», — сказала Талі Шарот, професорка когнітивної нейронауки в Університетському коледжі Лондона, авторка дослідження.
Талі Шарот брала участь у створенні програми, яка допоможе людям зробити кращий вибір контенту, який вони споживають онлайн.