Дитяча лікарня "Охматдит" оголосила тендер на 9,5 млн гривень на протиаварійні роботи в пошкодженому росіянами корпусі. Тендерні торги зареєстрували в системі "Прозоро" учора. "Охматдит" запросив всіх будівельних підрядників, які мають досвід та бажання, взяти участь у тендері.
Лікарня пояснила, що протиаварійні роботи будуть проведені за фінансової підтримки Благодійного фонду "Таблеточки". Член правління, виконавчий директор "Таблеточек" В'ячеслав Биков, який є членом Ради з відновлення "Охматдиту" повідомив, що таким чином дотримується "максимально прозора" процедура закупівель, але при цьому процес буде швидшим, пише "Еспресо".
"Невідкладні протиаварійні роботи пошкодженого корпусу передбачають: заходи щодо заповнення віконних та дверних прорізів, які були вибиті під час вибуху; відгородження частини приміщень тимчасовими конструкціями з метою зберігання будівлі від впливу зовнішніх факторів; захист інженерних мереж, часткову їх заміну (радіатори опалення), які після вибуху залишились відкритими та мають прямий контакт з зовнішнім середовищем. Очікувана вартість закупівлі становить 9,5 млн грн з ПДВ. Вона визначена на підставі технічного звіту, дефектного акту, кошторисної документації та позитивної експертної оцінки. Для зручної комунікації будівельні постачальники зможуть отримати відповідь на додаткові запитання на платформі Prozorro", – пояснили в лікарні.
Зараз роботу відновили всі відділення лікарні, окрім відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій. Його пацієнти отримують медичну допомогу в Київській міській дитячій клінічній лікарні №1. Відділення трансплантації кісткового мозку функціонує на базі "Охматдиту" і Київського міського центру нефрології та діалізу. Решту відділень розподілили між будівлями "Охматдиту", які не зазнали ушкоджень, або були ушкоджені частково.
Спершу виконають протиаварійні роботи, щоб лікарня могла приймати пацієнтів, а потім оголошуватимуть інші тендери. Нагадаємо, що загалом на відбудову лікарні зібрали близько 80 млн гривень.
Протиаварійні роботи мають завершити 15 листопада за умови, якщо за результатами торгів знайдуть підрядників.
Більше на тему відбудови лікарні та складнощів довкола цього – в матеріалі "Велика рукавичка: як живе Охматдит через майже три місяці після атаки й коли почнуть відбудову".
Відновлення "Охматдиту"
- Після російського удару по дитячій лікарні "Охматдит" 8 липня кошти на відновлення збирали на декілька рахунків, зокрема й благодійного фонду "Охматдит – здорове дитинство". Номер цього рахунку офіційно поширювала лікарня.
- Для відновлення медзакладу оголосили приватний тендер, який проводив саме фонд – оскільки ці кошти не були на казначейському рахунку, то закупівлю можна було проводити без державного майданчика. Переможцем оголосили фірму, яка мала одну з найдорожчих пропозицій, але при цьому не мала досвіду виконання тендерів для держави. Після оприлюднення журналістами цих даних 2 серпня міністр охорони здоров'я, фонд, гендиректор лікарні зібрали пресконференції, на якій сказали, що договору з оголошеним переможцем ще не підписали.
- Також вони сказали, що пропозиції інших учасників відкинули через ознаки недоброчесності. Глава МОЗ Віктор Ляшко сказав, що фонд тепер має перерахувати зібрані ним 378 млн гривень на державний рахунок "Охматдиту", а тендер з приватного стане державним. Більше про це можна почитати в матеріалі "Відбудова Охматдиту після російської атаки: що відбувається навколо найбільшої дитячої лікарні України".
- 16 серпня гендиректор лікарні Володимир Жовнір звинуватив фонд у відмові переказувати кошти на рахунок лікарні. І додав, що лікарня розглядає імовірність розірвати правовідносини з фондом через те, що їхні дії є недобросовісними та імовірно шахрайськими.
- У фонді заявили, що в них зараз немає на переказ коштів підстав і фонд обдумає альтернативи використання коштів.
- Міністр Ляшко тоді повідомив, що цим уже займаються правоохоронні органи, і після цього відсторонив Жовніра. Жовнір назвав це спільним рішенням.
- Оцінкою збитків лікарні займався Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція". Він мав оцінити, які саме першочергові роботи потрібні та скільки вони можуть коштувати, аби оголосити тендер. Детально про те, що відбувалося з коштами на відбудову, можна почитати в матеріалі "Гроші на рахунках лежатимуть до вересня мінімум: що відбувається з зібраними донатами на відбудову Охматдиту".