Президент Володимир Зеленський підписав зміни до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні (закон № 1946-ІХ), повідомила пресслужба Офісу президента.
Документ встановлює спеціальні умови оподаткування резидентів "Дія Сіті", функціонування яких визначене Законом "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" № 1667-ІХ, ухваленим у липні цього року.
Такі умови мають стимулювати діяльність компаній, що працюють у галузі інформаційних технологій, зокрема шляхом встановлення ефективного рівня податкового навантаження для сприяння детінізації розрахунків у сфері оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку.
Серед передбачених законом особливостей оподаткування резидентів “Дія Сіті”:
– можливість сплати податку на прибуток підприємств на особливих умовах – за принципом податку на виведений капітал;
– оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів спеціалістів – резидентів «Дія Сіті» у вигляді заробітної плати, винагороди за гіг-контрактом, авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори за ставкою 5% у разі, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують еквівалент 240 тис. євро за рік;
– сплата єдиного соціального внеску резидентом «Дія Сіті» (якщо він відповідає встановленим вимогам) у розмірі мінімального страхового внеску на суму нарахованої зарплати або винагороди за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами.
Також документ передбачає гарантію стабільності протягом 25 років визначених умов оподаткування резидентів “Дія Сіті”.“Впровадження положень закону забезпечить дієві стимули для активного розвитку інформаційних технологій та інновацій в Україні, збільшення інвестицій в ІТ-індустрію та створення нових робочих місць”, – зазначено у повідомленні.
Нагадаємо, 14 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №5376, що вносить зміни до Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні.
Дія Сіті – це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, який дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі.
У липні цього року парламент ухвалив створення "віртуальної (“вільної”) економічної зони" зі спеціальним режимом оподаткування для окремих підприємств і підприємців.