Кабінет міністрів вирішив передати арештоване майно компаній "Енергія - Новий Розділ" (Новороздільська ТЕЦ) і "Енергія - Новояворівськ" (Новояворівська ТЕЦ) в управління ТОВ "Нафтогаз Тепло".
Про це повідомила пресслужба Нацагентства з повернення корупційних активів (АРМА).
Досі арештоване майно знаходилося в управлінні АРМА, а компанія "Нафтогаз Тепло" була управителем підприємств за договором з нацагентством. Тепер єдині майнові комплекси підприємств оформили безпосередньо на "Нафтогаз Тепло".
Це зроблено "з метою запобігання ризику переривання функціонування Новояворівської і Новороздільської теплоелектроцентралей, що може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у тепло-, енерго-, електропостачанні в містах Новояворівську і Новому Роздолі".
Передати ТЕЦ в управління "Нафтогазу" дозволяє закон 1530-IX, ухвалений Верховною Радою в червні 2021 року.
Він передбачає, що у виняткових випадках управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, може здійснюватися шляхом їх передачі державним компаніям.
Винятковими випадками є ризик збоїв у роботі тепло-, енерго-, електро-, водопостачання, водовідведення, постачання природного газу, підприємств оборонно-промислового комплексу та авіабудівельної галузі.
За словами в.о. керівника АРМА Дмитра Жоравовича, після ТЕЦ у Новому Роздолі та Новояворівську за таким механізмом можуть перейти державі "Мотор Січ" та "Донецькоблгаз".
Нагадаємо, що майно компаній компаній "Енергія - Новий Розділ", "Енергія - Новояворівськ" та "Енергія" (кінцеві бенефіціари до 2020 року - брати Дубневичі, зараз - їхні сини) знаходиться під арештом у кримінальній справі про розкрадання газу.
НАБУ передало до суду вже два обвинувальних акти - один про привласнення 300 млн кубометрів газу у 2013-2015 роках, другий - про розкрадання 151,8 млн в 2016-2017 роках.
Причетність Ярослава Дубневича та Богдана Дубневича до розкрадання газу на ТЕЦ, що їм належать, не була встановлена.