Національний художній музей України святкує 120-річчя.
Дослідники історії музею встановили 5 серпня днем народження музею: цього дня в 1899 році в п'яти музейних залах відкрилася виставка, присвячена 11-му археологічному з'їзду Російської імперії, який проходив у Києві. У серпні того самого року в музеї відкрили виставку шевченкіани з 250 предметів з приватної колекції Василя Тарновського.
30 грудня 1904 року музей освятили і офіційно відкрили.
У музеї зазначають, що "Національний художній музей України" - 11-та назва музею. За зміною назв можна відстежити історію культурних та ідеологічних доктрин ХХ століття. У різний час він мав назву Київський художньо-промисловий і науковий музей імені імператора Миколи Олександровича, 1-й Державний музей, Державний український музей тощо.
"У культурному середовищі музей виконує важливі функції - не тільки виставкову, а й музеїфікаційну, - розповідає в коментарі LB.ua гендиректор музею Юлія Литвинець. - Ми розглядаємо художній процес більш глибоко. Чому музею легше працювати з мистецтвом, яке "відстоялося"? Тому що, роблячи виставку, ви вже впевнені, наприклад, що твори Миколи Пимоненка чи Сергія Васильківського - це музейний рівень. Чому музей робить виставку одного художника і не робить виставку іншого? Це погляд музею на майбутню історію мистецтва і на те, що музей відбирає в цю історію, яку залишить після себе. Вміння відчувати, який проєкт, який художник залишить свій слід в історії українського мистецтва, і є ознакою професіоналізму".
Нагадаємо, що в Офісі президента оголосили про намір поїхати в Український дім, а будівлю на Банковій віддати Національному художньому музею. Останній хоче створити там Музей сучасного мистецтва.