Урядовці США закликали Японію посилити обмеження на продаж обладнання для виробництва мікросхем до Китаю. У разі невиконання вимог, Сполучені Штати запровадять обмеження для японських компаній.
Про це пише Bloomberg, цитуючи лист провідних республіканців і демократів у Комітеті з питань Китаю Палати представників США від 15 жовтня до посла Японії в США Шігео Ямади.
У Вашингтоні відкидають застереження, що обмеження матимуть негативний вплив на деякі японські компанії.
Законодавці висловлюють в листі занепокоєння щодо здатності Китаю виробляти менш досконалі мікросхеми, що є ключовою сферою уваги Пекіна, особливо після того, як США та їхні союзники припинили продаж найсучаснішого обладнання.
Мікросхеми є "життєво важливими для сучасної економіки і сучасної армії". Китай прагне домінувати на цьому ринку, пишуть американські чиновники. Без посилення обмежень, спрямованих на вирішення цих проблем, поставки американського, японського і нідерландського обладнання для виробництва мікросхем дадуть Пекіну "функціональне вето на здатність наших країн виробляти наші системи озброєнь і сучасні споживчі товари на необхідних рівнях".
У листі наголошується, що США мають також інші варіанти. Один з них — це застосування так званого правила прямих іноземних товарів, або FDPR, яке дозволяє Вашингтону регулювати товари, вироблені за кордоном з використанням навіть найменшої кількості американських технологій.
В адміністрації президента Байдена намагаються посилити контроль над мікросхемами і запобігти доступу Китаю до ШІ, який може принести користь його військовим.
Американські чиновники прагнуть заборонити японським і нідерландським громадянам обслуговувати і ремонтувати сучасне обладнання в Китаї, бо це було заборонено для громадян США.