Іран відправив до Росії свої два супутники для виведення на орбіту за допомогою російського космічного корабля, пише Reuters із посиланням на Tasnim.
Це стало останнім прикладом співпраці у космічній сфері між двома державами, які перебувають під санкціями США.
Розробка супутника для отримання зображень високої роздільної здатності Kowsar та малого супутника зв'язку Hodhod є першим суттєвим починанням приватного космічного сектора Ірану.
Росія відправила іранські супутники на орбіту в лютому 2024 року, а також ще у 2022-му році. Тоді офіційні особи США висловили стурбованість з приводу співпраці Росії та Ірану в космічній сфері, побоюючись, що супутник не лише допоможе РФ в Україні, а й дасть можливість Ірану відстежувати потенційні військові цілі в Ізраїлі і на всьому Близькому Сході.
Дані Kowsar можуть використовувати у сільському господарстві, управлінні природними ресурсами, моніторингу навколишнього середовища та управлінні стихійними лихами. Hodhod призначений для супутникового зв'язку й може використовуватись у віддалених районах з обмеженим доступом до наземних мереж.
- У вересні цього року Іран здійснив другий запуск супутника із використанням ракети, створеної Корпусом вартових ісламської революції.