У Німеччині розвивається дискусія щодо можливого відновлення призову молоді до війська або на роботу у соціальних службах.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Tagesspiegel.
Невдовзі міністр оборони Борис Пісторіус має внести свої пропозиції щодо зміни політики у питанні призову. Політики з СДПН та опозиційної ХДС зазначають, що вони відкриті до обговорень.
Один з лідерів СДПН Ларс Клінгбайль вже сказав, що вважає ідею слушною.
"Кожен молодий громадянин має запитати себе, чи може уявити свою службу країні… Це може бути Бундесвер, або цивільна служба у соціальних чи культурних установах. Ми маємо повертатися до цього", – зазначив він.
Клінгбайль пропонує, аби школи запрошували на спілкування зі старшокласниками військових Бундесверу, щоб ті могли розповісти про можливості служби.
"Це не матиме нічого спільного з прославлянням війни, а радше – буде як варіант розгляду рішення про свою майбутню кар’єру, а також для інформування про безпекову ситуацію", – зазначив політик. При цьому він відкинув повернення до попередньої моделі призову, що діяла раніше в Німеччині.
Зазначимо, що від "Християнських демократів" вже лунали пропозиції про відновлення загальнообов’язкової військової служби з огляду на зміну безпекової ситуації. У партії не хочуть, аби це було методом примусу чи впливу на молодь, але це необхідно у поточній безпековій ситуації, на тлі зростаючої загрози від авторитарних держав зі Сходу.
- Німеччина скасувала призов у 2011 році, проте безпекова ситуація у Європі змусила міністра оборони Бориса Пісторіуса вивчати варіант відновлення військового обов'язку. При цьому він закликав припинити дискусії щодо надсилання військ до України.
- Міністр фінансів ФНР Крістіан Лінднер, який також є лідером Вільної демократичної партії, заявив, що не підтримує повернення військового призову до бундесверу. За його словами, ліберали хочуть, щоб служба в армії залишалася добровільною справою.