Організація Об'єднаних Націй висловила занепокоєння повторним внесенням проєкту закону про прозорість іноземного впливу до парламенту Грузії.
Про це йдеться у заяві ООН, оприлюдненій на сайті організації.
На думку ООН, документ у разі ухвалення "перешкоджатиме роботі громадянського суспільства та ЗМІ, а також суттєвому внеску, який вони роблять у грузинську. демократію та суспільство в цілому".
"Стигматизація їх 9недержавних організацій та ЗМІ - Ред.) роботи може призвести до того, що люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, представники меншин, люди похилого віку, жінки, молодь і діти, жертви домашнього насильства та інші птребуючі залишаться без ефективної допомоги та підтримки", - йдеться у заяві.
В Організації Об'єднаних Націй зазначили, що законопроєкт не відповідає ряду міжнародних зобов'язань Грузії.
"Наголошуючи на нинішньому членстві Грузії в Раді ООН з прав людини, ми закликаємо парламент Грузії відкликати цей законопроєкт і провести широкі, інклюзивні та змістовні консультації з широким колом зацікавлених сторін з питань відносин між державою та громадянським суспільством", - наголосили в ООН.
Також Організація Об'єднаних Націй розчарована, що парламент вирішив використати прискорену процедуру для скасування обов'язкових гендерних квот у парламентських виборчих списках. Тимчасовий захід у вигляді гендерної квоти був давньою рекомендацією Грузії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. На думку ООН, скасування квот є кроком назад у питанні ґендерної рівності.
- 8 квітня стало відомо, що у парламенті Грузії зареєстрували законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" - так званих "іноагентів".
- Це нова спроба партії "Грузинська мрія" протягнути скандальний проєкт закону, який у березні спровокував хвилю протестів у країні.
- Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заветує закон, якщо парламент його проголосує, заявив її представник.