ГоловнаСвіт

Кулеба вважає виправданим наявність каналу зв'язку з Росією по лінії Єрмак-Козак

"У будь-якій критичній ситуації повинен залишатися канал зв'язку і канал вирішення питань".

Кулеба вважає виправданим наявність каналу зв'язку з Росією по лінії Єрмак-Козак
Фото: надано Дмитром Кулебою

Канал зв'язку між головою Офісу президента України Андрієм Єрмаком і заступником голови Адміністрації президента Росії Дмитром Козаком є робочим і дозволяє знаходити рішення.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю LB.ua заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він також зазначив, що цей канал комунікації є дуже важливим для підтримки контакту з РФ, у тому числі з таких питань, як обмін тимчасово утримуваними особами.

"Вважаю, що завжди, в будь-якій критичній ситуації повинен залишатися канал зв'язку і канал вирішення питань. Мені здається, що той канал, який було побудовано по лінії Єрмак-Козак, дозволяє шукати рішення. Те, що відбулися обміни утримуваними особами, розведення в трьох точках, доводить, що канал працює", - сказав Кулеба.

Водночас голова українського зовнішньополітичного відомства вважає, що найсерйознішого удару Мінським угодам може бути завдано в разі скасування санкцій ЄС проти Росії. При цьому міністр вказує, що така можливість і досі існує.

"Формально Мінськ себе ще вичерпав у грудні 2015 року. Проте процес живе, іншої можливості для діалогу, для врегулювання зараз немає. Мені здається, що реальний удар по Мінську, який може бути завданий, може відбутися не через усі ці речі, а через скасування санкцій ЄС, які прив'язані саме до виконання Мінська... Така можливість [домогтися зняття або пом'якшення обмежувальних заходів з боку РФ] існує. Є умовні зони: зелена, жовта і червона. Процес зараз знаходиться посередині жовтої зони", - позначив Кулеба.

За словами міністра, МЗС України нині жорстко протидіє Росії на міжнародних майданчиках з урахуванням інформаційної кампанії, яку розгорнула Москва в спробі зняти з себе санкційний тягар. Тим часом Кулеба заявляє, що його відомство нині веде активну боротьбу з протидії як незаконній паспортизації РФ на окупованій частині Донбасу, так і новим конституційним нормам, які звільняють РФ від міжнародних зобов'язань

"І щодо нової російської Конституції, і щодо незаконної паспортизації РФ на Донбасі ми ведемо роботу. Але я вам хочу сказати: ніякі зміни в конституцію Росії не здатні вплинути або змінити статус Криму як тимчасово окупованої території, де Росія є окупантом. Та й на міжнародну позицію щодо цього питання ці зміни ніякого значення не матимуть", - сказав міністр.

Раніше в інтерв'ю LB.ua віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков повідомив, що на території ОРДЛО, за попередніми даними, проживають близько 1,6 млн жителів. У розмові з виданням він також припустив, що "власники російських паспортів під час реінтеграції Донбасу, радше за все, поїдуть".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram