Сполучені Штати ввели нові санкції проти Ірану. Вони стосуються виробництва сталі, алюмінію, міді та заліза. Документ передбачає обмеження і проти виробників металів в Ірані і проти тих, хто торгує продукцією іранського походження.
Рішення підписав президент США Дональд Трамп. Дії Вашингтона, йдеться в тексті, спрямовані на те, щоб позбавити Тегеран доходів, які можуть піти на фінансування ядерної програми, передає Радіо Свобода
Новим санкціям США передувало рішення Ірану припинити виконання деяких зобов'язань щодо ядерної угоди. 8 травня Тегеран повідомив про це рішення Росії, Великобританії, Китаю, Франції та Німеччині. Іран також вказує: якщо через 60 днів країни Євросоюзу не вирішать, як захистити нафтовий і банківський сектори Ірану від американських санкцій, Тегеран може відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди.
Водночас Іран наразі не покинув стіл переговорів і готовий продовжити діалог.
Нагадаємо, в травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Цей документ передбачав виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.
У листопаді Вашингтон відновив санкції проти Ірану, вимагаючи від країн-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили винятки, які минули через 180 днів, 2 травня цього року. Ще до цього моменту США наголошували, що адміністрація президента Трампа та її союзники твердо мають намір "підтримувати і розширювати економічний тиск" на Іран.
Пізніше міністр енергетики Сполучених Штатів Рік Перрі виступив на захист санкцій Вашингтона, вказавши на зв'язки Тегерана з терористичними організаціями і відсутністю в Ісламській Республіці правової держави.
Європейські країни намагаються врятувати угоду з Іраном за його ядерною програмою. Наприкінці січня 2019 року повідомлялося, що Німеччина, Франція і Великобританія вводять в дію систему обходу санкцій США в торгівлі з Іраном.
Ядерна угода, в результаті якої частина санкцій проти енергетичного сектору країни були скасовані, була ухвалена в 2015 році, Тоді ж Іран погодився заморозити свою ядерну програму, підписавши угоду з США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною.