Президент Росії Володимир Путін 1 травня підписав закон про забезпечення сталої роботи російського сегменту інтернету в разі відключення від глобальної інфраструктури, більш відомий як закон про ізоляцію Рунету.
Закон опубліковано на російському порталі правової інформації.
Він набуде чинності з 1 листопада, крім низки положень.
Держдума схвалила цей закон 16 квітня, Рада Федерації - 22 квітня.
Російське видання The Bell раніше писало, що мета закону - "протидіяти загрозі стійкості, безпеці і цілісності інтернету в Росії". Інтернет-провайдери й оператори зв'язку муситимуть установити спеціальне обладнання, обране Роскомнаглядом. Воно буде фільтрувати трафік і забезпечувати блокування заборонених ресурсів, а також дублювати систему маршрутизації трафіку всередині країни.
Закон передбачає, що Роскомнагляд зможе блокувати сайти оперативніше. Він виключить провайдерів з ланцюжка відносин із порушником. Раніше відомство вело реєстр заборонених ресурсів, а провайдер блокував сайт. Тепер Роскомнагляд зможе управляти блокуваннями сам, за допомогою свого механізму.
Понад те: Роскомнагляд отримає мегаповноваження: він буде і встановлювати, і модернізувати, і експлуатувати обладнання для захисту від загроз. Роскомнагляд зможе регулювати політику підключення провайдерів до тих чи інших мереж зв'язку. Провайдерам прямо заборонено підключатися до тих, хто не дотримується вимог.