Усе, що потрібно знати про трасу
Офіційна назва траси «Інтерлагос» — Автодром імені Хосе Карлоса Пасе. Це бразильський пілот, який у 1975 році виграв Grande Premio do Brasil, а в березні 1977-го загинув в автокатастрофі.
Відкрили її 12 травня 1942 року. Першими міжнародними змаганнями на треку в Сан-Паулу була гонка 1971 року. А вже з 1973-го Гран-прі Бразилії став офіційним етапом Формули-1. До речі, першим переможцем Гран-прі Бразилії став на той момент чинний чемпіон Формули-1 Емерсон Фіттіпальді.
Цей трек називають швидкісним, довжина кола складає 4309 метрів. Усього пілоти повинні подолати 71 коло, а рух проти часової стрілки додає родзинки.
Найуспішнішим пілотом на Інтерлагосі досі є легендарний Міхаель Шумахер. Він перемагав тут чотири рази: у 1994, 1995, 2000 та 2002 роках.
Щодо активних пілотів, то найбільше перемог у Макса Ферстаппена — три (2019, 2021 і 2023 роки).
Фаворит гонки
Парадоксально, але фаворит змагань не пілот Red Bull Макс Ферстаппен, який не перемагає вже 10 гонок поспіль.
Уся увага прикута до Ferrari та її Леклера й Сайнса. Саме вони здобули перемогу в трьох з п’яти останніх етапів.
На Гран-прі в Мексиці гонщики Ferrari мали всі шанси знову оформити дубль (як в Остіні), втім не склалося. Тепер робитимуть усе, аби повторити успіх у Бразилії.
До речі, востаннє Ferrari вигравала три гонки поспіль ще у 2019 році. Тоді Шарль Леклер переміг у Спа й Монці, а в Сінгапурі звитяжну серію «червоних» продовжив Себастьян Феттель.
Серед факторів, що може завадити Ferrari цього разу — суперництво в команді. І Сайнс, і Леклер прагнуть саме перемагати, тому жоден не готовий поступитися партнерові по команді. Цілком можливо, ці двоє готові боротися за перемогу між собою. Яскравий приклад — спринт в Остіні й гонка в Мехіко. В очних протистояннях перемогу святкував саме Сайнс.
Лихоманка Ферстаппена
10 гонок без перемог — такий показник точно вражає і бентежить кожного фана Red Bull і персонально нідерландця.
Зауважимо, що хороших новин перед Гран-прі Бразилії для вболівальників Red Bull немає. Цю гонку Макс Ферстаппен розпочне зі штрафу: він втратить п'ять позицій на старті через заміну двигуна. Чи зможе нідерландець відіграти позиції — побачимо вже в неділю.
Цікаво, що сам Ферстаппен на посередні результати реагує стримано. «Я не слухаю критику. Я триразовий чемпіон світу і знаю, що роблю на трасі. Іноді ти виграєш епізод на трасі, іноді програєш. Я слухаю конструктивну критику тих, хто біля мене, а не тих, хто просто критикує», — сказав він після гонки в Мексиці.
Майже лебедина пісня Переса в Red Bull
Гран-прі Бразилії може стати останнім для Переса в команді Red Bull. Боси «биків» давали мексиканцю останній шанс у домашній гонці, яку він провалив, фінішувавши 17-м. Тож у ЗМІ вже зʼявляється інформація, що недільний етап фінальний для нього.
Як повідомляє GPblog, після Гран-прі Бразилії у Формулі-1 буде тритижнева пауза, коли «червоні бики» шукатимуть нового гонщика. Джерело зазначає, що Ліам Лоусон видається логічним кандидатом на місце мексиканця.
Битва конструкторів
На тлі виступів пілотів у Red Bull більше не розраховують на перемогу в Кубку конструкторів. Такою приголомшливою фразою радник «биків» загнав фанів команди в ступор. Насправді ж це було і так зрозуміло. Зараз Red Bull йде (чи їде?) третім у Кубку конструкторів, поступаючись 25 очками Ferrari та 54 пунктами McLaren.
Кубок конструкторів (п'ятірка кращих):
- 1. McLaren— 566
- 2. Ferrari — 537
- 3. Red Bull — 512
- 4. Mercedes — 366
- 5. Aston Martin — 86
Особистий залік
Тут ситуація поки що складається на користь Макса Ферстаппена, попри його непереможну серію. Він очолює рейтинг, утім переслідувачі, Норріс і Леклер, з кожним разом зменшують відставання.
Залік Формули-1 перед Гран-прі Бразилії (п'ятірка кращих):
- 1. Макс Ферстаппен (Red Bull) — 362
- 2. Ландо Норріс (McLaren) — 3
- 153. Шарль Леклер (Ferrari ) — 291
- 4. Оскар Піастрі (McLaren) — 251
- 5. Карлос Сайнц (Ferrari) — 240
Розклад Гран-прі Бразилії:
- 1 листопада — перша практика (16:30);
- 1 листопада — спринт-кваліфікація (20:30);
- 2 листопада — спринт (16:00);
- 2 листопада — кваліфікація (20:00);
- 3 листопада — гонка (19:00).