У Монреалі в межах Міністерської конференції з людського виміру Формули миру звільнені з полону українці розповіли про катування, які проти них застосовували росіяни. Про це йдеться на сайті президента.
Військовополонений Максим Колесніков, який провів у полоні десять місяців, розповів, що в ув'язненні їх били і не давали їсти. Також полоненим забороняли між собою спілкуватися і змушували стояти годинами.
Колесніков закликав боротися за звільнення свого побратима, життя якого в небезпеці.
Дружина полоненого кримського журналіста Владислава Єсипенка, Катерина, розповіла, що його катували струмом. Росіяни затримали Єсипенка ще до повномасштабного вторгнення, в березні 2021 року.
"Цієї зими минає четвертий рік його незаконного ув’язнення. Після затримання його катували електричним струмом, щоб отримати неправдиві свідчення", – сказала вона.
Українська парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), яка провела в полоні три місяці, теж зазнавала катувань струмом – це було методом "вибиття" неправдивих свідчень.
"Це коли твої м’язи занадто напружені. Коли твоя спина вигинається подібно до лука. Це коли твої суглоби ніби вигинаються в протилежний бік, коли зв’язки ось-ось порвуться. Коли перехоплює дихання, серце б’ється настільки швидко, що ось-ось зупиниться. Це коли ти кричиш, кричиш, кричиш, і це триває годинами", – сказала вона.
Окрім того, Тайра розповіла і про інші знущання, які ворог застосовує проти українців, зокрема позбавляє полонених життєво необхідних ліків та влаштовує жахливі умови утримання.
"Червоний Хрест за ці майже три роки війни ні до кого, з ким я розмовляла, так і не дістався. До мене теж. Можливо, є люди, які могли б організувати нормальну альтернативу Міжнародному Червоному Хресту, який би дістався нарешті до наших полонених і перевірив умови утримання як цивільних, так і військових", – підсумувала вона.
- Міністерська конференція з питань людського виміру формули миру – найбільший цьогорічний захід, присвячений гуманітарним питанням. Учора на заході виступали делегати країн та міжнародних організацій. За даними Офісу президента, участь в заході взяли близько 70 представників. Метою є сформувати план дій для забезпечення всіх етапів повернення полонених і депортованих осіб.