Медична допомога на полі бою тепер надаватиметься з урахуванням реального польового досвіду українських військових медиків і напрацювань партнерів з НАТО.
Про це повідомляє Міноборони України.
Міністерство оборони України затвердило нові обсяги надання медичної допомоги на догоспітальному етапі під час бойових дій.
"Наказ № 598 від 03.09.2024 визначає модель рольової медичної підтримки згідно зі стандартами НАТО", — ідеться в повідомленні.
Документ охоплює всі етапи: заходи з профілактики, лікування та евакуації поранених і хворих військовослужбовців, працівників поліції та служби цивільного захисту усіх Сил безпеки та Сил оборони. Загалом він визначає чотири ролі медичної підтримки:
- роль 1 (R1) — первинна медична допомога, невідкладна допомога, базова діагностика,
- роль 2 (R2) — розширена допомога (реанімація, хірургічні втручання на догоспітальному етапі),
- роль 3 (R3) — спеціалізована допомога в госпіталях,
- роль 4 (R4) — повний обсяг допомоги (вузькоспеціалізовані послуги та реабілітація у тилових госпіталях).
Також додаткову медичну допомогу на полі бою можуть надавати команди підтримки. До їх складу можуть входити медичні працівники з різних підрозділів та цивільних закладів охорони здоров’я.
Наказ розробив Департамент охорони здоров’я Міністерства оборони України спільно з Командуванням Медичних сил, медичним персоналом військових підрозділів МВС та СБУ, військових частин Сил безпеки та Сил оборони.
"Впровадження цього наказу сприятиме підвищенню якості медичної допомоги в бойових умовах, кращому розумінню можливостей медичних підрозділів, покращенню забезпечення та взаємодії з медичними службами країн НАТО", — йдеться в повідомленні.
Також у Міноборони додають, що наступним кроком буде затвердження нових табелів оснащення відповідно до обсягів медичної допомоги. Це має уніфікувати медичні підрозділи Сил безпеки та Сил оборони.