ГоловнаСуспільствоВійна

Парламент розгляне законопроєкт про мобілізацію не раніше другої половини березня, – Костенко

Орієнтовну таблицю правок нардепи будуть розглядати не раніше 5 березня. 

Парламент розгляне законопроєкт про мобілізацію не раніше другої половини березня, – Костенко
Роман Костенко
Фото: надано Романом Костенком

Секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко розповів у коментарі Укрінформу про ситуацію із розглядом законопроєкту про мобілізацію у парламенті.

Cекретаріат комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки підготує орієнтовну таблицю правок. Її нардепи будуть розглядати не раніше 5 березня. 

“З урахуванням цього, прогнозуємо, що голосування за відповідний законопроєкт в залі буде не раніше другої половини березня", – зазначив нардеп, полковник СБУ Роман Костенко (фракція "Голос").

Що відбувається з законом про мобілізацію

  • 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про мобілізацію. За проголосували 243 парламентарі. "Слуги народу" дали лише 178 голосів. До законопроєкту ще подаватимуть правки до другого читання. Раніше Арахамія прогнозував, що друге читання може відбутися також у лютому.

  • Законопроєкт про мобілізацію Генштаб, Міноборони і депутати напрацьовували декілька місяців. Перша редакція документу пропонувала скасувати строкову служби, зобов'язати ставати на облік всіх громадян України, а отже й жінок, знизити мобілізаційний вік з 27 до 25. 

  • Профільний парламентський комітет почав розгляд нового законопроєкту щодо мобілізації ще 4 січня. Для доповіді тоді приїхали Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генерального штабу Сергій Шаптала та міністр оборони Рустем Умєров. На засіданні комітету вирішили прибрати норму, що дозволяла би відправляти повістки електронною поштою. Також було питання щодо призову людей із інвалідністю – Рада хоче, щоб, як і раніше, усі групи таких осіб не підлягали мобілізації.

  • Нарешті 11 січня засідала погоджувальна рада, опісля Арахамія повідомив, що законопроєкт про мобілізацію повернули на доопрацювання Кабміну.

  • Нову редакцію уряд надав лише 30 січня. Документ передбачив підставу для звільнення з військової служби через 36 місяців після мобілізації, але це лише підстава, а згоду на звільнення має давати Ставка верховного головнокомандувача. Строкову службу вирішили скасувати, але хочуть запровадити обов'язкову військову підготовку. Більше про це – у матеріалі LB.ua "Законопроєкт про мобілізацію. Дубль 2".

LB.ua в соцмережах: