Служба безпеки України оголосила нову підозру проросійському блогеру Анатолію Шарію та встановила докази його роботи на ФСБ РФ.
На замовлення російських спецслужб він брав участь у підготовці і поширенні постановочних відеороликів, де рашисти допитують українських полонених. Про це повідомили в пресслужбі СБУ.
"Зокрема, Шарій особисто підказував фсб як правильно знімати допит і які запитання ставити військовополоненим. А вже після зйомок монтував відео, вирізаючи із нього «невигідні» для рф моменти", – зазначили в Службі безпеки.
"Змонтовані" сюжети ворог потім використовував для штучної дискредитації військово-політичного керівництва України, у тому числі на міжнародній арені.
За даними слідства, Шарій був залучений до негласної співпраці кадровим співробітником 5-ї служби фсб Косенком М.Ю.
Комунікувати з російськими спецслужбами блогеру допомагав спільник у тимчасово окупованому Севастополі – ексочільник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Антон Шевцов, який на початку цього року вже отримав підозру у державній зраді.
Саме від нього Шарій отримав відео з допитів двох полонених військових ЗСУ. Після "монтажу" файлів їх "погодили" з представником спецслужби рф. Потім Шарій "доповнив" деструктивний сюжет власними коментарями, виклав на своїх інтернет-платформах та відзвітував своїм кураторам, надіславши посилання на публікації.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Шарію про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб).
Обидва фігуранти переховуються від правосуддя.
У Офісі генерального прокурора повідомили, що Шарій з 2019 року фактично проживає на території Королівства Іспанія, звідки організовує піар-акції проросійської спрямованості, створює й поширює політично заангажовані тенденційні сюжети антиукраїнського змісту.
У лютому 2021 року СБУ повідомила про підозру Шарію за ч 1. ст. 111 (державна зрада) і ч. 1. ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.