Рішення президента Росії Володимира Путіна відкласти його щорічне звернення до Зборів РФ показує, що він залишається невпевненим у своїй здатності формувати російський інформаційний простір на тлі зростаючої критики його поведінки щодо вторгнення в Україну.
Про це йдеться у звіті американського Інституту ведення війни (ISW) за 14 грудня.
“Послання Президента Федеральним Зборам до Державної Думи та Ради Федерації Росії — це щорічна промова, внесена до російської конституції в лютому 1994 року, що є приблизним еквівалентом щорічній промові президента США про стан держави”, – зазначають дослідники.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Путін може виступити з посланням до Зборів Федерації в 2023 році і закликав росіян припинити "ворожити на кавовій гущі" щодо термінів наступного звернення.
Путін виступив зі своїм останнім зверненням наприкінці квітня 2021 року.
У ISW зазначили, що відхід Росії з Київської області та півночі України у квітні 2022 року, ймовірно, зіпсував плани Путіна проголосити перемогу під час звернення до Зборів Федерації. Раніше Путін скористався нагодою в березні 2014 року, щоб виголосити “Кримську промову”, в якій він оголосив про незаконну анексію Криму та міста Севастополя
“Путін, можливо, все ще чекає і сподівається вимовити грандіозну переможну промову в 2023 році або відтягує момент, коли йому доведеться визнати, що Росія не може досягти його максималістських цілей щодо України”, – додали американці.
Окрім того, в Інституті вважають, що Путін може бути не впевнений у своїй здатності виправдати ціну війни внутрішніми та глобальними справами Росії, звертаючись до російської громадськості та еліт.