Втрати росіян у війній проти України значні, але поки що не критичні.
Мобілізаційний ресурс окупантів великий, однак у них уже спостерігаються проблеми, повідомив на брифінгу представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький.
"Проблеми комплектування батальйонно-тактичних груп, дефіцитних спеціальностей – механіки, водії, навідники гармат – які потребують певної підготовки, а не просто призвати", – заявив він.
Крім того, в росіян уже не вистачає в пунктах постійної дислокації особового складу, який би сформував повну БТГ чи батальйон. Їх уже формують змішано, з різних військчастин.
З травня також Росія почала активно використовувати приховану мобілізацію. Створений два роки тому так званий бойовий армійський резерв Росії (БАРС) комплектує зараз в основному стрілецькі батальйони. Ми вже маємо полонених здвіти – росіян після підписання контракту від двох місяців і більше зразу відправляли на фронт, навіть без медкомісій.
Другий підхід до мобілізації – так звані патріотичні батальйони за національою ознакою. Москва розпорядилась створити їх в усіх федеральних утвореннях. У Костромі є такий батальйон "Вятка". Кожна федеральна одиниця має сформувати такий батальйон чисельність в 500-600 осіб, яких згодом кинуть у війну.
Також використовують добровольців і найманців, зокрема іноземців із Сирії.
"Поки що відкритої мобілізації російського населення немає. Вона може бути оголошена, якщо буде оголошена війна. Це значить визнати поразку, невиконання планів", – повідомив Скібіцький.
Нагадаємо, що окупанти мобілізують і мешканців тимчасово окупованих територій, зокрема й тих, які були захоплені нещодавно. Крім того, вони перекидають у бойові дії випущених з вʼязниць злочинців, хоч вони не мають жодного досвіду.