Сьогодні слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відправила колишнього начальника управління менеджменту активів центрального апарату АРМА на тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі майже 5 млн грн.
Про це повідомили в пресслужбі ВАКС.
Термін дії запобіжного заходу – до 12 вересня.
Якщо буде внесено кошти, вважатиметься, що до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді
"У випадку звільнення підозрюваного з-під варти, на нього покладатимуться наступні обов’язки: прибувати до суду за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту, де зареєстроване його місце проживання, без дозволу слідчого, прокурора; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду; здати на зберігання до уповноважених органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи що дають право на виїзд з України", - зазначили у ВАКС.
Колишньому посадовцю Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інкримінують корупцію при торгівлі арештованим майном.
Як раніше повідомляли в Національному антикорупційному бюро, ексчиновнику, а також колишньому голові АРМА, фахівцю відділу з розвитку підприємства ДП "Сетам", оцінювачу та засновнику та директору приватної компанії повідомили про підозру у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн грн.
За даними слідства, посадовці АРМА змовившись із представниками держпідприємства "СЕТАМ", приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельний майданчик "СЕТАМ" майна, арештованого в межах кримінальних справ, і переданих в управління АРМА.
"Схема діяла у такий спосіб: арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання ухвал слідчого судді. Посадовці АРМА, в свою чергу, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП "СЕТАМ". В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії", - розповіли в НАБУ.
Нагадаємо, 13 липня ексголові АРМА, а також ще чотирьом особам, було повідомлено про підозру в розтраті арештованого майна на 426 млн гривень.
Торік у справі про привласнення 400 000 доларів відправили під домашній арешт т. в.о. голови АРМА Віталія Сигидина. Підозру в цій справі отримали також його заступник і начальник управління АРМА.