Від початку російської агресії інтенсивність кібератак на критичну інформаційну інфраструктуру країни не знижується.
Про це розповів під час брифінгу заступник голови Держспецзв'язку з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Жора.
“Тоді як російські ракети атакують фізичну інфраструктуру зв’язку та мовлення, російські хакери атакують інформаційну інфраструктуру”, – сказав він.
Найпопулярнішими видами атак залишаються фішингові розсилки, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення та DDoS-атаки.
Так, 15 березня в Україні було виявлене нове зловмисне програмне забезпечення – вірус-вейпер CaddyWiper.
“Інтенсивність DDoS-атак на критичну інформаційну інфраструктуру країни не знижується від 15 лютого. За цей час уже було здійснено понад 3 000 таких атак. Рекордом стали 275 DDoS-атак на день. Найпотужніші на своєму піку перевищували 100 Gbps”, – додав Жора.
Хакери насамперед атакують фінансову, державну та телекомунікаційну інфраструктуру. “Попри це, всі сервіси працюють і доступні для користувачів. Провайдери і оператори справляються з кібератаками на свої мережі. Більшість проблем у роботі мереж пов'язана з фізичними пошкодженнями, які також вдається швидко усувати”, – зазначив заступник голови Держспецзв’язку.
Нагадаємо, сайт Територіальної оборони ЗСУ зазнав 540 000 кібератак за перший тиждень війни. З них 4 тисячі - цілеспрямовані атаки найвищого рівня, кажуть у ТрО.