ГоловнаСуспільствоЖиття

В Україні запустили електронну систему для соціальних виплат і адмінпослуг

Призначати субсидії та пенсії можна буде через "Дію".

В Україні запустили електронну систему для соціальних виплат і адмінпослуг
Фото: thedigital.gov.ua

Міністри Марина Лазебна і Михайло Федоров у понеділок, 18 жовтня, презентували Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС).

Про це повідомляється на сайтах Мінсоцполітики і Мінцифри.

Ця система покликана спростити процес отримання адміністративних послуг соціальної сфери.

"Не треба буде збирати збирати десятки папірців та місяцями чекати розгляду заяв на субсидію чи призначення пенсії. А державі вона дозволить формувати ефективну соціальну політику та відслідковувати корупційні ризики", – заявив Федоров.

Лазебна у свою чергу назвала запуск системи "справжньою революцією у сфері соціального захисту".

В основі ЄІССС лежить Єдиний соціальний реєстр, створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем. В ньому міститься інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки.

За словами Лазебної, поступово до ЄІССС увійдуть всі види соціальних виплат – від пенсій та субсидій до виплат по малозабезпеченості і допомоги по безробіттю. До неї також будуть включені всі 125 адміністративних послуг соціального характеру, які сьогодні передбачені.

"Всі, хто справді потребує допомоги держави, отримають її швидко – за один-два дні замість півтора місяця, зручно, у повному обсязі і за однаковими правилами. Ми прибираємо принизливі та довготривалі процедури подачі заявок та очікування допомоги", – заявила вона.

Електронна система буде працювати у зв'язці з фронт-офісами територіальних громад, ЦНАПами та "Дією". Скоро в "Дії" мають з'явитися найпопулярніші соціальні послуги, такі як отримання субсидій, призначення пенсі та послуги для переселенців.

Пілотна версія ЄІССС вже працює в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення та п’яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. Запуск системи на всій території України відбудеться наступного року.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram