Серед ключових медичних інституцій українці найбільше довіряють Всесвітній організації охорони здоров’я.
Про це свідчать результати опитування групи "Рейтинг".
Так, ВООЗ довіряють 47% опитуваних, не довіряють цій установі - 32%.
Міністерству охорони здоров’я України довіряють 33%, не довіряють - 54%. Нацслужбі здоров’я довіряють 24%, не довіряють - 40%, нічого не знають про її діяльність - 29%. Центру громадського здоров’я довіряють 21%, не довіряють - 38%, нічого не знають про його діяльність - 34%.
Комітету Верховної Ради з питань здоров`я нації, медичної допомоги та медичного страхування довіряють 15%, не довіряють – 54%, нічого не знають про його діяльність - 24%. В динаміці за останні кілька місяців спостерігається зростання рівня довіри до державних управлінських інституцій у сфері медицини.
Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову довіряють 19%, не довіряють - 34%, не знають такого - 37%. Ексміністру Уляні Супрун довіряють 15%, не довіряють - 67%, не знають її - 12%. Колишніх міністрів Іллю Ємця та Зоряну Скалецьку не знають майже половина опитаних. Довіряють їм близько 8-10%, не довіряють - близько третини.
Дитячому лікарю, телеведучому Євгену Комаровському довіряють 66%, не довіряють – 20%.
Головному санітарному лікарю Віктору Ляшку довіряють 32%, не довіряють – 39%, не знають його – 20%. 70% опитаних вважають реальною загрозу коронавірусу особисто для себе та родини. 35% постійно носять маски, 63% - носять їх лише у місцях великого скупчення людей (транспорт, магазини, ринки тощо). Лише 2% нехтують носінням масок.
Нагадаємо, більшість українців підтримують введення локдауну на новорічні свята.