Неприпустимо розглядати антиолігархічний закон без висновку Венеційської комісії, якщо Україна продовжує курс на євроінтеграцію. Про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов на брифінгу після засідання комітету національної безпеки і оборони.
«Без висновку Венеційської комісії розгляд будь-якого законопроєкту українським парламентом, особливо тоді коли в українській Конституції написано, що нашої метою є вступ до ЄС, – є неправильним і нелегітимним. Тому всі опозиційні фракції звернулися до голови ВРУ, аби він надіслав листа в Венеційську комісію. Вона підтвердила його отримання і сьогодні починає його аналіз», – сказав Герасимов.
«Сам закон є антиконституційним і на меті ставить не боротьбу з олігархами, а політичні переслідування. Це всім зрозуміло, і сьогодні всі, хто читав його, дотримуються саме такої думки», – додав народний депутат.
Він наголосив, що дії влади можуть бути розцінені як недружні по відношенню до європейських партнерів України.
«Ми звернулися до керівництва і членів комітету з проханням не розглядати цей закон. Без висновку Венеційської комісії вважаємо це не правильним. Це є недружнім кроком в бік Європейського Союзу. Оцінка Венеційської комісії є одним з ключових елементів оцінки Європейським Союзом законодавства будь-якої країни», – зазначив співголова фракції.
Крім цього Артур Герасимов зазначив, що засідання комітету є нелегітимним. «У міжсесійний період депутати мають повідомлятися за декілька діб до початку засідання. Їм мають надаватися всі матеріали. Там з усього комітету, на мою думку, читав цей законопроект один депутат. 1200 правок – і станом на 23-00 цієї таблиці ще не було. Якщо ця «книга» сьогодні з’явилася, то як вони сьогодні збираються голосувати і приймати рішення», – зауважив Герасимов.
«Це означає, що їх взагалі не цікавить, що всередині цього законопроєкту. Я думаю, що працює програма 20/30/50. І вони будуть слухняно підіймати руки», – додав Герасимов.
За його словами, представникам опозиції не надали слово навіть з процедурних питань: «Ростислав Павленко та Андрій Пузійчук звернулися до голови комітету, щоб вони виступили з питань затвердження порядку денного. І вони (представники «Слуг народу» – ред.) дуже сильно злякалися, не надали слово. Причому дуже терміново поставили на голосування цей порядок денний, підтвердили і пішли далі», – зазначив народний депутат.
«Опозиційні фракції парламенту вважають, що до висновку Венеційської комісії розгляд цього законопроєкту є неправильним, неможливим і недружнім до Європейського Союзу», – резюмував Герасимов.