У Києві минулого тижня демонтували пам'ятний знак на честь дружби Києва та Москви, який знаходився у сквері на вулиці Маршала Якубовського недалеко від іподрому.
Про це повідомляється на сайті Київради. Демонтаж відбувся згідно з рішенням міськради від 8 липня.
"Нарешті пам’ятник демонтовано, але шкода, що влада зробила це лише після розголосу і привернення уваги громадськості, а не одразу у 2014 році після початку російської агресії, коли усім адекватним людям стало зрозуміло, що дружби з Росією бути не може”, – розповіла кореспондентові LB.ua ініціаторка демонтажу, депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова.
![](https://i.lb.ua/051/08/6135b7dd5ee26.jpeg)
У Facebook вона додала, що дружба Києва і Москви, "якщо й існувала колись, закінчилась окупацією Севастополя, Донецька і Луганська. Дружба в майбутньому неможлива, допоки Росія не піде геть з кожного сантиметру української землі, не відшкодує кожну копійку збитків і поки президент РФ не вибачиться перед українським народом на колінах. Будь-яка споруда, що прославляє державу-окупанта та виспівує нашу з ним дружбу – це плювок в душу тисяч загиблих українців. Дружби немає. Все, забудьте. І навіть про неї не мрійте".
![](https://i.lb.ua/043/00/6135b7d5d84ed.jpeg)
У керівництві міста з нею згодні. "Держава-агресор загрожує збереженню суверенітету України, всупереч мирним угодам. У результаті пам’ятні знаки на честь дружби втратили свій сенс", – заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Пам'ятник було встановлено у серпні 2001 році, коли Голосіївський район ще називався Московським.
![До демонтажу](https://i.lb.ua/090/16/6135c7e485fa8.png)
Спершу київська влада відмовилась демонтувати цей пам'ятник, мотивуючи відсутністю порядку демонтажу. Чиновники аргументували це тим, що пам'ятник досі перебуває на балансі комунального підприємства з утримання зелених насаджень Голосіївського району Києва як основний засіб зовнішнього благоустрою з балансовою вартістю 105 500,00 грн.
Але Михайлова повторно винесла це питання на розгляд комісії. Після підтримки комісією Київрада на засіданні 8 липня ухвалила рішення про демонтаж пам'ятника дружби Києва та Москви та передачу його до музею тоталітаризму. Тоді “за” проголосувало 80 депутатів – представники всіх фракцій, крім ОПЗЖ.