Верховна Рада зареєструвала законопроєкт "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Про це йдеться на сайті парламенту.
Ініціатором проєкту закону є президент Володимир Зеленський. Він визначив законопроєкт як невідкладний.
Згідно з даними на сайті Ради, 9 червня документ був направлений на розгляд керівництву.
Оновлення. Текст законопроєкту Зеленського оприлюднили через кілька годин після реєстрації.
Він складається з 13 розділів і 131 статті.
На всеукраїнському референдумі Зеленський пропонує затверджувати закони про внесення змін до розділів І (загальні засади), ІІІ (вибори, референдум), XIII (внесення змін до Конституції) Конституції України; вирішувати питання загальнодержавного значення; питання зміни території України; питання втрати чинності законом України або окремими його положеннями.
Не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:
що суперечать положенням Конституції України, принципам і нормам міжнародного права;
спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
податків, бюджету, амністії;
віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.
На всеукраїнський референдум може виноситися одне питання.
"Ключовою новацією законопроєкту, яка виокремлює його серед інших законопроєктів, які реєструвалися у Верховній Раді України, є визначення можливості введення електронних процедур під час організації і проведення всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань", - сказано в пояснювальній записці.
Нагадаємо, що прийняття законопроєкту про референдум є другим етапом земельної реформи. На референдум, за словами Зеленського, будуть виносити питання продажу української сільськогосподарської землі іноземцям.
9 березня на сайті парламенту був опублікований законопроєкт "Про всеукраїнський референдум". Таким чином, його винесли на громадське обговорення, яке тривало до 18 березня включно. У тексті проєкту йдеться, що предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання про:
-
затвердження змін до розділів I (Загальні положення), III (Вибори. Референдум), XIII (Внесення змін до Конституції) Конституції
-
розв'язання питання загальнодержавного значення
-
затвердження закону про ратифікацію міжнародного договору, що передбачає зміну території України
-
припинення дії закону України або окремих його положень.
При цьому серед питань, які не підлягають референдуму, вказані, серед іншого, питання амністії, податків і бюджету.