Міністерство оборони попросило виробника встановити на міномети "Молоти" новий захист від подвійного заряджання.
Про це в ефірі "5 каналу" сказав міністр Степан Полторак.
"Ми поставили завдання виробникам, щоб вони створили і встановили запобіжник, який би не давав можливості, - навіть якщо людський фактор спрацював, - здійснити подвійне заряджання. Чому на закордонних мінометах немає такої проблеми? Тому що там все продумано. Нам потрібно змінювати технічну складову і конструктивну. Це те, що залежить від виробника", - сказав він.
Також міністр додав, що особовий склад своєю чергою повинен відповідально підходити до стрільб і виконувати усі правила.
"Тому що, на жаль, друга частина проблеми - це виконання заходів безпеки. Особовий склад навчений добре, це заспокоює, з'являється зайва впевненість у своїх діях. У бойових умовах це якось можна зрозуміти, тому що людина перебуває у збудженому стані, але взагалі не зрозуміло, коли таке відбувається у навчальних центрах і полігонах", - сказав Полторак.
Нагадаємо, 6 липня 2018 року під час бригадних тактичних навчань з бойовою стрільбою на 223-му Рівненському полігоні 6 липня стався розрив 120-мм міномета "Молот". В результаті троє військовослужбовців загинули, ще дев'ятеро отримали поранення.
Після цього президент Петро Порошенко розпорядився призупинити використання цих мінометів у зоні ООС.
Також було вирішено провести слідчий експеримент, для якого Міноборони надало два міномети "Молот" з тої самої заводської партії, що і міномет, який привів до загибелі військовослужбовців. Після завершення експерименту Міноборони заявило, що "Молот" вибухнув через подвійне заряджання.
Трагедія на Рівненському полігоні - це не перший вибух "Молота", який призвів до жертв. Так, у липні 2016 року в результаті вибуху міномета на полігоні "Широкий Лан" у Миколаївській області загинули дві людини. 30 березня 2017 року у Авдіївці в результаті вибуху міномета "Молот" загинули троє бійців АТО.
Докладніше про ситуацію з мінометами "Молот" читайте у статтях "Метал чи люди: хто винен у тому, що вибухає "Молот", "Мовчання "Молота", "Молот, ковадло й російська рулетка".