ГоловнаПолітика

Україна підвищила якість судочинства, - звіт Doing Business 2019

У загальному рейтингу Doing Business-2019 Україна зайняла 71-ше місце серед 190 країн.

Україна підвищила якість судочинства, - звіт Doing Business 2019

За індексом якості судових процесів, українські суди оцінюються в 11,5 бала з 18, що відповідає високим показникам серед країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Про це йдеться в звіті Світового банку Doing Business 2019.

Індекс якості системи судочинства визначає час і вартість вирішення комерційної суперечки в місцевих судах першої інстанції, а також якість судових процесів, яке залежить від введення в країні передових методів, які сприяють підвищенню ефективності розгляду справ, зокрема автоматизацію судів і альтернативне вирішення спорів. Цей індекс є основним у визначенні рейтингу країни в компоненті «Забезпечення виконання контрактів» звіту Doing Business.

Як йдеться в звіті, Україна полегшила виконання контрактів, ввівши спрощений порядок розгляду малозначних позовів і досудового врегулювання спорів за участю суддів, які діють у всіх господарських судах країни. Це стало можливим завдяки судовій реформі.

За індексом якості судових процесів Україна трохи відстає від Франції (12), Угорщини (12), Греції (12), Латвії (12,5), проте демонструє кращі показники, ніж Польща (11), Болгарія (10,5), Китай (Гонконг) (10), Бельгія (8).

 Загалом за компонентом «Забезпечення виконання контрактів», який включає Індекс якості системи судочинства, в 2018 році Україна зайняла 57 місце, піднявшись на 4,63 пункту в порівнянні з минулим роком.

Нагадаємо, в загальному рейтингу Doing Business-2019 Україна посіла 71-ше місце серед 190 країн, що на п'ять позицій вище, ніж минулого року. За результатами всеукраїнського опитування населення, який у вересні-жовтні 2018 року провела програма USAID «Нове правосуддя», 70% професійних юристів підтримують результати судової реформи в Україні. Довіра населення до судів відповідно до опитування, за результатами реформи в 2018 році збільшилася в чотири рази в порівнянні з 2015 роком.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram