Від початку цього року Бюро економічної безпеки встановило 171 процедуру публічних закупівель, де виявили ризики завищення цін, необґрунтованого/нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму понад мільярд гривень.
Про це йдеться на сайті БЕБ.
Так, аналітики бюро виявили ймовірні порушення під час здійснення закупівель у державній сфері. Їх сума – майже 500 млн гривень. За цими фактами відкрито кримінальні провадження.
Крім цього, у БЕБ вийшли на ризикові закупівлі на 550 млн гривень за кошти державного бюджету, процедура щодо яких ще не була завершена.
На основі зібраних даних бюро внесло відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань щодо 32 фактів ймовірного привласнення, розтрати або заволодіння державними коштами.
У БЕБ зазначили, що в межах досудових розслідувань проведено низку слідчих дій, зокрема тимчасові доступи до документів, обшуки, та призначено 16 судових експертиз задля встановлення винних і притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб розпорядників бюджетних коштів та службових осіб підприємств – переможців тендерних процедур.
"За результатами інформаційно-аналітичної роботи співробітники БЕБ підготували та направили 64 рекомендаційних листи до державних установ. Від розпорядників бюджетних коштів отримано відповіді про розірвання раніше укладених договорів та припинення видаткових операцій", – йдеться на сайті установи.
Завдяки діям бюро вдалося не допустити втрат держбюджету на понад 200 млн гривень через ризикові закупівлі.
У БЕБ закликали розпорядників бюджетних коштів дотримуватися законодавства у сфері здійснення державних закупівель.
Також розпорядників закликали звернути увагу на визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (відповідно до наказу Мінекономіки від 18.02.2020 № 275), проведення ретельної перевірки достовірності поданих для участі документів при визначенні переможця тендерної процедури закупівлі та встановлення участі в аналогічних закупівлях, а також на недопущення необґрунтованого внесення змін до договорів про закупівлю/постачання товарів, послуг, робіт шляхом укладання додаткових угод.
Нагадаємо, днями БЕБ виявило в одній із західних областей України понад 380 млн гривень ризикових сум.
Раніше стало відомо, що представників Міноборони підозрюють в заволодінні 580 000 доларів при закупівлі військової амуніції для ЗСУ.