Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії надати в рамках політики сусідства і розширення екстрену макрофінансову допомогу 10 країнам для подолання економічних наслідків пандемії COVID-19.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Загальний обсяг кредитного пакету становитиме 3 млрд євро. Найбільший кредит передбачений для України - 1,2 млрд євро. На другому місці Туніс - 600 млн євро.
Крім того, допомогу від ЄС отримають країни, що входять до програми ЄС "Східне партнерство", зокрема, Грузія (150 млн євро) і Молдова (100 млн євро), а також країни Західних Балкан, за винятком Сербії.
Про макрофінансову допомогу через поширення коронавірусу просила Брюссель і Білорусь, але рішення про це наразі немає.
Макрофінансова допомога - це кредити на сприятливих умовах, що виділяються ЄС сусіднім країнам для підтримки їх платіжного балансу. Максимальний термін погашення позик - 15 років. В ЄС необхідність надання такої допомоги пояснюють тим, що через пандемію міжнародна торгівля скоротилася, а капітал почав уникати ринків, що розвиваються. Це створило різке навантаження на платіжний баланс багатьох країн.
Оскільки надання макрофінансової допомоги є антикризовим заходом, то ця програма буде діяти один рік, а не 2,5 року, як зазвичай. Перший транш ЄС буде готовий виплатити відразу після підписання меморандуму про взаєморозуміння між Єврокомісією та урядами держав-одержувачів. Другий транш виділять, щойно будуть виконані умови, закріплені в меморандумі.
Нагадаємо, раніше Рада ЄС схвалила виділення Україні 1,2 млрд євро на боротьбу з коронавірусом.