ГоловнаЕкономікаДержава

Кабмін допустив приватизацію "Нафтогазу", УЗ і "Укрпошти" до 50%

Кабмін затвердив перелік підприємств, заборонених до приватизації.

Кабмін допустив приватизацію "Нафтогазу", УЗ і "Укрпошти" до 50%
Фото: kmu.gov.ua

Кабінет Міністрів України затвердив і передав до Верховної Ради законопроєкт №2831 про перелік 219 підприємств, заборонених до приватизації.

За словами першого заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павла Кухти, це забезпечить збереження таких компаній і підприємств у держвласності і дасть змогу надалі ефективно керувати ними.

Усі об'єкти зі списку проходили глибокий аналіз і були винесені на обговорення з профільними центральними органами виконавчої влади.

Усього до переліку потрапили три групи об'єктів.

У першій групі - акціонерні товариства, в статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою за 50% + 1 акція і не підлягає приватизації:

- АТ НАК "Нафтогаз України";

- ДАХК "Артем";

- ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія" Море ";

- ПАТ "Завод "Фіолент";

- ПАТ НВО "Київський завод автоматики";

- АТ "Укрзалізниця";

- АТ "Укрпошта";

- АТ "Хартрон";

- ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ".

У другій групі - акціонерні товариства, в статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100%, державні унітарні і казенні підприємства, які не підлягають приватизації - всього 101.

У третій групі - об'єкти культури і спорту, що не підлягають приватизації в кількості 109.

У Кабміні уточнили, що в разі прийняття рішення про скорочення частки корпоративних прав, що належать державі в статутному капіталі АТ, частка державних акцій в яких зараз становить 100%, а також під час перетворення державних унітарних підприємств в АТ частка корпоративних прав, що належать державі в статутному капіталі таких товариств, не може стати меншою за 50% + 1 акція і не підлягає приватизації.

Нагадаємо, 2 жовтня 2019 року депутати визнали таким, що втратив чинність закон від 7 липня 1999 року "Про перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації". До цього списку входили понад тисячу різних підприємств, багато з яких уже збанкрутували, ліквідували і припинили існування.

У пояснювальній записці зазначалося, що вичерпний список майна та об'єктів, які не можна приватизувати, а також ознаки, за якими цього не можна робити, вже викладені в законі про приватизацію державного та комунального майна.

Незважаючи на це, Верховна Рада доручила Кабміну впродовж трьох місяців розробити новий список компаній, які повинні залишитися в державній власності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram