Опера українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка Chornobyldorf отримала Премію Королівського філармонічного товариства Великої Британії. Про це повідомило Королівське філармонічне товариство.
Переможців обирала група експертів з класичної музики Великої Британії.
Нагороду присудили в номінації “Опера та музичний театр”. Серед конкурентів Chornobyldorf була опера “Діалоги кармеліток” режисера Баррі Коскі про страту черниці та опера “Невинність” у постановці Саймона Стоуна про стрілянину у школі, створена у колаборації труп Амстердама, Гельсінкі та Сан-Франциско, а також Королівської опери.
“Це для нас сюрприз, оскільки ми не зовсім британська опера. Але це дуже приємне визнання, бо з нами у номінації були два з найбільших оперних театрів світу з величезними бюджетами. І наша самопроголошена оперна студія, яка займає 20 квадратних метрів в Спілці композиторів, перемогла цих монстрів оперної індустрії. Дуже вдячні всім партнерам”, – каже композитор Ілля Разумейко.
“Насправді, це не персональна відзнака, це відзнака України.Такі речі треба діставати на загал і гордитись ними, бо це справжнє підтвердження нашої стійкості і відповідальності за культурне життя країни”, – коментує композитор Роман Григорів.
Прем'єрний показ Chornobyldorf у Великій Британії відбувся у межах Сезону культури Велика Британія/Україна під час фестивалю сучасної музики в Гаддерсфілді, де вона стала подією-відкриттям. Запис опери транслювали місяць на британському радіо класичної музики ВВС-3.
Chornobyldorf розповідає про нащадків людства, що пережили серію техногенних та кліматичних катастроф і зараз будують постапокаліптичне поселення на руїнах атомної станції.
Крім Сполученого королівства, Chornobyldorf вже встигли показати в у Нідерландах, Австрії, Італії, Литві та США. Найближчим часом її зможуть оцінити в Чехії. Раніше в Україні опера отримала п'ять нагород театрального фестивалю-премії ГРА. А також увійшла до шістки найкращих опер та музично-театральних перформансів за версією Music Theater Now.
Наразі Роман Григорів та Ілля Разумейко працюють над новою оперою GAIA-24. Її прем’єра відбудеться 10 травня у Києві. 16 травня вона відкриє провідний європейський фестиваль O.Festival.
Про Премію Королівського філармонічного товариства Великої Британії
– Королівське філармонічне товариство Великої Британії було засноване у 1813 році і є одним з найстаріших музичних товариств у світі.
– Премію присуджують від 1989 року за живе виконання класичної музики. Цьогоріч її вперше вручили за межами столиці, в Манчестері у Королівському Північному музичному коледжі.
– Британська Рада підтримала візит Іллі Разумейка та Романа Григоріва у Велику Британію, тож вони змогли отримати нагороду особисто.