ГоловнаСвіт

Байден підписав закон, який розсекречує інформацію про походження ковіду

Адміністрація президента США поширить таку кількість даних, яку дозволяють його повноваження.

Байден підписав закон, який розсекречує інформацію про походження ковіду
Фото: ЕРА/UPG

Президент США Джо Байден у понеділок підписав закон про розсекречення інформації, пов’язаної з походженням коронавірусу, який викликає COVID-19.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

За словами Байдена, він поділяє вимогу Конгресу оприлюднити якомога більше інформації про походження ковіду.

“Запроваджуючи цей закон, моя адміністрація розсекретить і поширить таку кількість даних, яку дозволяють мої конституційні повноваження щодо захисту від розголошення інформації, що може завдати шкоду національній безпеці”, – сказав Байден у заяві.

Перед тим як потрапити до Білого дому, законопроєкт пройшов через Сенат і Палату представників без заперечень, пише Reuters.

Вашингтон веде дуже політизовану дискусію про походження пандемії коронавірусу майже з реєстрації перших випадків захворювання в китайському місті Ухань наприкінці 2019 року. 

Дебати активізувалися минулого місяця, коли газета Wall Street Journal повідомила, що Міністерство енергетики США прийшло до висновку, що пандемія, ймовірно, виникла через витік з китайської лабораторії. Думку департаменту поділяє ФБР. Водночас Пекін це заперечує

Чотири інші агенції США все ще вважають, що COVID-19, ймовірно, був результатом природної передачі, а дві ще не визначилися.

Багато американських посадовців заявляють, що походження пандемії може ніколи не стати відомим. 

Байден зазначив, що він доручив розвідувальним службам розслідувати походження коронавірусу у 2021 році. Робота триває, а його адміністрація продовжуватиме переглядати всю секретну інформацію, включно щодо потенційних зв’язків з Уханьським інститутом вірусології.

Нагадаємо, директор ФБР Крістофер Рей заявив, що Covid-19, найімовірніше, виник у лабораторії, контрольованій владою Китаю.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram