Білий дім запропонував кандидатуру на посаду спеціального упоноваженного США з прав людини в Північній Кореї. Про це пише Reuters.
Посада була вакантною з 2017 року на тлі дебатів про те, як питання прав поєднується з зусиллями щодо протидії програмі ядерної зброї Пхеньяна. Тоді уповноважений від Барака Обами Роберт Кінг пішов у відставку після перемоги на виборах Дональда Трампа.
Президент Джо Байден пропонує портфель Джулі Тернер, досвідченій дипломатці та нинішній директорці Управління Східної Азії та Тихого океану в Бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту.
Вона розмовляє корейською мовою і раніше працювала на посаді спеціального помічника в Офісі Уповноваженого з прав людини у Північній Кореї.
Північна Корея неодноразово відкидала звинувачення у порушенні прав людини та звинувачує у важкій гуманітарній ситуації санкції. Вашингтон і Сеул нібито використовують це питання як політичний інструмент, щоб зганьбити репутацію Пхеньяна.
У звіті ООН про права людини в Північній Кореї за 2014 рік зроблено висновок про те, що керівники служби безпеки Північної Кореї – і, можливо, сам лідер Кім Чен Ин – мають постати перед судом “через нагляд за контрольованою державою системою звірств у нацистському стилі”.
З того часу обмеження на поширення коронавірусу в Північній Кореї посилили порушення прав людини, заявили слідчі Організації Об'єднаних Націй. Вони також говорять про додаткові обмеження на доступ до інформації, посилення охорони кордонів та цифрового спостереження.