У результаті атаки російської авіації, яка підтримує сили режиму Башара Асада, в Ідлібі, Сирія, загинули 22 турецьких військових.
Про це повідомив губернатор прикордонної із Сирією турецької провінції Хатай Рахмі Доган, передає Анадолу.
Своєю чергою кілька західних ЗМІ з посиланням на очевидців інформують, що число жертв може бути і більшим.
#Update: And another video of a large Turkish armoured vehicle convoy been under attack, by armoured piercing bullets disabling multiple vehicles near #Syria's #Idlib province. #Turkey pic.twitter.com/H39aTH6Pmz
— Happening Now (@HappeningNow__) February 27, 2020
Раніше влада Туреччини повідомляла про дев'ятьох загиблих від авіаудару сирійських сил в Ідлібі.
Крім того, за інформацією турецької сторони, ще кілька бійців ЗС Туреччини отримали поранення.
На тлі повідомлень про втрати турецької армії президент країни Реджеп Таїп Ердоган провів екстрену нараду з питань безпеки.
Також зазначають, що голова МЗС Туреччини Чавушоглу зідзвонився з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. Про зміст бесіди не повідомляють.
Прессекретар Ердогана по телефону розмовляв з радником Білого дому з нацбезпеки Робертом О'Браєном.
Голова управління зі зв'язків адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун заявив, що по всіх виявлених цілях режиму Асада турецькі сили продовжують завдавати ударів.
Крім того, Туреччина блокує соціальні мережі: не працюють Facebook, Instagram, YouTube і Twitter.
Оновлення. Число військовослужбовців ЗС Туреччини, які загинули під час атаки в Ідлібі, зросло до 33, передає "Анадолу" з посиланням на губернатора прикордонної із Сирією турецької провінції Хатай Рахмі Доган.
"На цей момент госпіталізовано 36 військовослужбовців ЗС Туреччини, які постраждали під час атаки сил Асада в Ідлібі", - сказав він.
Постраждалих доправили в Туреччину через КПП Джилвегезю.
Нагадаємо, 9 жовтня Туреччина почала військову операцію на території Сирії проти Сил самооборони сирійських курдів (YPG), які Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робітничої партії (КРП). За два дні до цього, 7 жовтня, США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.
16 жовтня Ердоган, виступаючи в парламенті, заявив, що наступальна операція завершиться, тільки "якщо курдські "терористи" складуть зброю і покинуть прикордонну територію".
Світова спільнота різко критикує дії Туреччини в Сирії і закликає припинити операцію.
За даними ООН, через турецьку операцію в Сирії 130 тис. людей стали біженцями.