ГоловнаСвіт

Космічний корабель Starliner успішно повернувся на Землю

Американська спускова капсула вперше здійснила м'яку наземну посадку.

Космічний корабель Starliner успішно повернувся на Землю
Космический корабль Starliner
Фото: EPA/UPG

Американський космічний корабель Starliner компанії Boeing, з яким під час тестового польоту не вдалося зістикуватися з Міжнародною космічною станцією, в неділю о 14:57 за київським часом здійснив успішну м'яку посадку на полігоні Уайт-Сендс у штаті Нью-Мексико, повідомило NASA.

Перед посадкою на капсулі корабля успішно розкрилися парашути.

Американська спускова капсула вперше здійснила м'яку наземну посадку. Всі попередні американські апарати здійснювали посадку на воду.

Нагадаємо, корабель Starliner, створений для майбутніх польотів американських астронавтів на орбіту, був запущений 20 грудня до МКС ракетою-носієм Atlas V, яка стартувала з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Під час випробувального польоту корабель повинен був 21 грудня в автоматичному режимі зістикуватися з МКС, доставивши на її борт близько 270 кг вантажу, у тому числі продукти, одяг і подарунки до Різдва для екіпажу.

Ракета успішно вивела тестовий непілотований корабель на суборбітальну траєкторію, однак через збій в системі розрахунку часу роботи двигунів він не вийшов на задану орбіту.

У рамках контракту з NASA корпорація Boeing отримала понад $5 млрд на розробку, створення і здійснення місій корабля Starliner з доставки астронавтів на МКС і повернення їх на Землю. Він розрахований на екіпаж з семи осіб.

SpaceX за схожим контрактом з NASA отримала $3,1 млрд для розробки свого космічного корабля Crew Dragon, який в березні вже виконав перший безпілотний випробувальний політ на станцію в автоматичному режимі.

Обидві компанії планують в першій половині 2020 року здійснити на своїх кораблях перші пілотовані польоти американських астронавтів на низьку навколоземну орбіту. Це дозволить NASA, як вважають американські експерти, відмовитися  від використання російських пілотованих кораблів "Союз", залежність від якого тривала майже дев'ять років, після припинення польотів американських "Шаттлів" до МКС.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram