Кількість затриманих у столиці Казахстану Нур-Султані й у казахстанському місті Алмати за участь у мітингах удень позачергових виборів президента країни сягнула близько 500 осіб.
Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Казахстану Март Кожаєв, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"На вулицях двох міст були спроби дестабілізувати обстановку (...). У містах Нур-Султан і Алмати з місць (мітингів - ред.) були доставлені у відділки близько 500 осіб", - сказав Кожаєв на брифінгу у ЦВК в неділю.
"Наприклад, у місті Нур-Султан припинені спроби перекриття жвавої дороги, створення транспортного колапсу на проспекті Республіки в районі Палацу молоді", - зазначив Кожаєв.
Коментуючи дії поліцейських, він підкреслив, що "всі заходи були проведені у суворій відповідності до закону".
"У спілкуванні з громадянами правоохоронці поводилися максимально коректно. Під час затримання правопорушників спеціальні засоби не застосовувалися", - заявив заступник міністра.
О 21:00 за місцевим часом у Казахстані завершили свою роботу усі виборчі дільниці, на яких проходило голосування на позачергових президентських виборах, повідомляє ЦВК республіки. Станом на 20:00 за місцевим часом на виборах президента проголосували 77% громадян республіки, які мають право голосу.
Раніше МВС Казахстану повідомляло про затримання близько 100 осіб. Учасники несанкціонованих акцій закликали, зокрема, бойкотувати вибори президента. Серед затриманих є журналісти.
Нагадаємо, 19 березня Нурсултан Назарбаєв, який очолював Казахстан протягом 30 років, заявив про свою відставку. При цьому він залишився на посаді голови Ради безпеки країни, члена Конституційної ради Казахстану і голови правлячої партії "Нур Отан".
Повноваження глави держави перейшли до голови сенату Казахстану– Касим-Жомарта Токаєва.
Кількість протестів у країні після відставки Назарбаєва помітно зросла. Учасники вимагали політичних реформ, закликали бойкотувати вибори. Кілька активістів засудили до штрафів і ув'язнення.
Чергові вибори президента Казахстану мапли відбутися у 2020 році.