ГоловнаСуспільствоЖиття

Україні вдалося повернути ще трьох українських дітей з тимчасової окупації РФ

Дві родини з тимчасово окупованого Маріуполя та півдня повернулися на підконтрольну Україні територію. 

Україні вдалося повернути ще трьох українських дітей з тимчасової окупації РФ
В Україну повернулись дві родини з шістьма дітьми
Фото: Микола Кулеба

Цього тижня Україні вдалося повернути з російської окупації ще трьох українських дітей. Мова про родини з Маріуполя та ТОТ півдня України.

Про це повідомляє голова Офісу президента Андрій Єрмак.

За словами Андрія Єрмака, молода сім’я з Маріуполя опинилася в епіцентрі війни на самому початку повномасштабного вторгнення. Їхньому старшому сину тоді було лише чотири роки. Виїхати з міста вони не змогли і змушені були залишатися в окупації. У вересні 2022 року народилася донька.

Батько сім’ї, за його даними, військовослужбовець ЗСУ, тому вся родина була під загрозою. Щодня вони ховалися, щоб уникнути переслідування, їхня боротьба за виживання тривала понад два роки.

"Сьогодні (23 листопада, - ред) 6-річний хлопчик, його дворічна сестра та їхні батьки залишили небезпеку позаду. Вони розпочинають нову сторінку життя", — повідомляє голова ОП.

Ще двоє батьків та їхній піврічний син, яких вдалося повернути, жили в на півдні України, коли почалося вторгнення. Батько одразу пішов захищати країну в лавах ЗСУ, але через кілька місяців потрапив у російський полон, де його катували — били, застосовували електрошок, змушували співати російський гімн.

"Він не мав жодного зв’язку з рідними. Мати залишилася вдома з маленьким сином. Їхнє село було окуповано, і виїхати ставало дедалі складніше. Мати була змушена ховатися від окупантів, щодня боячись за життя сина та молячись за чоловіка", — розповідає Єрмак.

Коли батька вдалося повернути з полону, сім’я знову зіткнулася з труднощами: росіяни не випускали мати з сином із ТОТ, возили їх на допити.

"Після численних спроб родині вдалося возз’єднатися. Тепер вони вчаться жити разом після років розлуки та випробувань. Син, якому розповідали про батька-героя, тепер має можливість побачити його поруч", — зазначає голова ОП.

  • ГУР МО: на території Росії діє близько півсотні спеціальних програм для знищення самоідентифікації дітей та молоді України. 
LB.ua в соцмережах: