У Києві якість повітря нормалізувалася - станом на 15:30 22 вересня спостерігається низький рівень забрудненості.
Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.
"Станом на 15:30 22 вересня якість повітря в Києві нормалізувалася. У місті спостерігається низький рівень забрудненості, всі попередні рекомендації щодо обмежень перебування на вулиці скасовуються", - ідеться у повідомленні.
Зокрема на правому березі на стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вулиця Турівська, 28 загальний індекс якості повітря – 45 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вулиця Щусєва, 20 загальний індекс якості повітря – 34 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Європейського Союзу, 64-Г загальний індекс якості повітря – 40 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Берестейський, 97 загальний індекс якості повітря – 47 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вулиця Китаївська, 22 загальний індекс якості повітря – 43 (низький рівень забрудненості).
Водночас на лівому березі на стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою: вулиця Харківське шосе, 7/1 загальний індекс якості повітря – 38 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вулиця Архітектора Вербицького, 26 загальний індекс якості повітря – 42 (низький рівень забрудненості).
Загальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів: PM2.5 і PM10 (частки пилу), SO2 (діоксид сірки), NO2 (діоксид азоту), ОЗ (приземний озон), CO (оксид вуглецю). Чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря.
- Погіршення якості повітря в Києві почалося 20 вересня о 1 ночі. По частинках пилу забруднення перевищує допустимі концентрації в п'ять разів. Причина – у пожежах у екосистемах Сумської, Київської, Чернігівської областей. Докладніше про те, як це впливає на дихальні шляхи і що робити, читайте в матеріалі LB.ua.