ГоловнаСуспільствоВійна

На Волині представники ТЦК брали гроші з військовозобов’язаних за зняття з розшуку, – Нацполіція

Також у схемі був задіяний заступник командира взводу однієї з військових частин. Така “послуга” коштувала щонайменше 3000 доларів з особи.

На Волині представники ТЦК брали гроші з військовозобов’язаних за зняття з розшуку, – Нацполіція
Фото: Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

На Волині поліція викрила групу осіб, які брали по 3000 доларів за непритягнення ухилянтів до відповідальності та зняття їх з розшуку, повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України. 

Серед фігурантів – заступник командира взводу однієї з військових частин та службові особи обласного й міського територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань у Волинській області Нацполіції спільно зі слідчими слідчого управління Львівської поліції, зловмисники з метою власного збагачення в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану організували корупційну схему вимагання від чоловіків призовного віку грошей. 

Фігуранти, користуючись службовим становищем, обіцяли допомогти зняти з розшуку військовозобовʼязаних, які після отримання повісток не зʼявилися до ТЦК та СП — це давало змогу останнім ухилитися від призову на військову службу до ЗСУ та уникнути відповідальності.

15 травня поліцейські у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України затримали організатора схеми та двох його спільників під час передачі чергового траншу неправомірної вигоди у розмірі 3000 доларів. 

Загалом правоохоронці задокументовали отримання учасниками групи 6000 доларів хабаря.

У ході проведення обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів вилучили гроші, мобільні телефони, флеш-накопичувачі інформації, службову документацію ТЦК та СП, а також «чорнові» записи. 

Працівнику воєнної частини та двом співробітникам територіальних центрів комплектування, залежно від їхньої рольової участі у злочинній діяльності, повідомлено про підозри за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. 

Слідство триває. Наразі вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Також нагадаємо, у квітні прокуратура завершила досудове розслідування стосовно екскерівника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова у справі про незаконне збагачення на 150 млн грн. Слідчий надав стороні захисту доступ до матеріалів для ознайомлення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram