Зараз у проросійських чеченських підрозділах, які воюють в Україні з 2014 року, несуть службу близько 9 тисяч осіб, повідомляє міністерство оборони Великої Британії.
Додаткові чеченські формування направили в Україну на початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році. Однак після важких втрат ці угруповання переважно перекинули на проведення операцій з охорони тилу. Їх стали висміювати як “війська TikTok” за їхні “витівки” в соціальних мережах.
Після виведення російської ПВК “Вагнер” з передової у травні 2023 року туди повернули чеченців. Британці додають, що, ймовірно, що чеченські спецназівці несуть основний тягар бойових дій на передовій, тоді як основна частина чеченських сил продовжує вести операції з охорони тилу.
Окрім надання персоналу, іншим ключовим внеском Чечні у війну Росії проти України є навчання російського персоналу. За даними лідерів Чечні, з 2022 року російський Університет спецназу в Гудермесі (Чечня) забезпечив підготовку близько 42 тисяч російських військовослужбовців.
“Проте, ймовірно, що персонал проходить навчання в університеті лише протягом 10 днів, що ставить під сумнів ефективність навчання та інституту”, ‒ додали військові.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 06 May 2024.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) May 6, 2024
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/tt0vmm88pL #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/P5guWdtfpI
Представник українського координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко розповів, що чеченські військові купують у російських підрозділів полонених українських військових, щоб потім обмінювати їх на своїх колег.