ГоловнаСуспільствоПодії

Шахрай видавав себе за офіцера Служби безпеки і видурював гроші у сімей українських полонених, – СБУ

Також фігурант розміщував у соцмережах неправдиві повідомлення про збір грошей на авто для українських захисників. Наразі фігурант перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років тюрми.

Шахрай видавав себе за офіцера Служби безпеки і видурював гроші у сімей українських полонених, – СБУ
Фото: СБУ

Служба безпеки України повідомила, що ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих безвісти.

У Києві затримано місцевого жителя, який видавав себе за учасника «пошукової групи» СБУ. За 8-10 тис. американських доларів шахрай обіцяв «допомогти» людям, які розшукують своїх близьких. Сума залежала від емоційного стану «клієнтів» та їх платоспроможності.

Для переконливості фігурант повідомляв, що начебто має знайомих в органах РФ, які вирішують питання щодо повернення додому українських військовополонених.

За даними слідства, шахрай вимагав з потерпілих переказувати гроші на його власні банківські картки, які в подальшому були вилучені в ході обшуку. Після отримання коштів він припиняв спілкування зі своїми жертвами і більше не виходив з ними на зв’язок.

Також у ході документування злочинної діяльності стало відомо, що він розміщує у соцмережах неправдиві повідомлення про збір грошей на авто для українських захисників.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах).

Наразі фігурант перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років тюрми.

СБУ звертає увагу, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади.

Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за «визволення» родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених:

+38 044 321-11-21+38 098 321-11-21Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32або на електронну адресу [email protected]

Раніше Мін’юст повідомив, що шахраї викрадають акаунти WhatsApp, використовуючи фейкові петиції про присвоєння "Героя України" захисникам. Користувачам надають код, після введення якого зловмисники отримують доступ до акаунту.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram