З початку війни на об'єкти енергетичної інфраструктури України було здійснено понад 1 200 000 кібератак, тоді як за весь 2021 рік їх було зафіксовано 900 000.
Про це повідомив заступник Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Фарід Сафаров, виступаючи на Energy Security Forum 2022.
Сафаров наголосив, що інтенсивні кібератаки на український енергосектор ворог почав ще до 24 лютого 2022 року. Так, протягом грудня 2021 та січня-лютого 2022 росіяни багаторазово намагалися здійснити втручання в роботу ключових енергетичних компаній, зламати персональні кабінети клієнтів, а також втрутитися в роботу диспетчерських центрів. Водночас високий рівень кіберзахисту українського енергосектору не дозволив рф досягнути поставлених цілей.
“Наразі росіяни продовжують намагатися “покласти” нашу енергетичну систему, застосовуючи і кібератаки, і прямі фізичні атаки ракетами та дронами. Загальна кількість кібератак за 9 місяців війни складає понад 1 200 000 випадків. Кількість DDos-атак на сайти ключових енергетичних компаній і Міністерства – більше 50, для порівняння з початку фіксації такого типу атак з 2019 року їх було тільки 5”, – зазначив заступник Міністра.
Сафаров наголосив на ефективній роботі кіберцентрів, які функціонують на базі НЕК “Укренерго” та НАК “Нафтогаз України”. За його словами, динаміка та інтенсивність блокування тих чи інших ресурсів кіберспеціалістами збільшилася в сотні разів та за час війни досягла цифри +20 000.
Нагадаємо, російські хакери атакували міжнародний енергетичний концерн в Естонії. Атака торкнулася компаній та установ у Латвії, Польщі та Україні.