ГоловнаСуспільствоНаука і релігія

Донецька єпархія ПЦУ вже місяць не може перереєструватися в Дніпрі (оновлено)

Через це рахунок єпархії залишається заблокованим.

Донецька єпархія ПЦУ вже місяць не може перереєструватися в Дніпрі (оновлено)
Сергій Горобцов
Фото: Сергій Горобцов / Facebook

Донецька єпархія Православної церкви України змінила свою юридичну адресу і переїхала з тимчасово окупованого росіянами Маріуполя в місто Дніпро.

Про це повідомив у фейсбуці голова Донецької єпархії ПЦУ Сергій Горобцов.

"Державна служба етнополітики і свободи совісті (ДЕСС) за цілий місяць не змогла внести зміни до Статуту Донецької єпархії щодо переміни нашої адреси. Через те, що попередня юридична адреса в Маріуполі зараз знаходиться на тимчасово окупованій території та виконуючи закон, Синод ПЦУ ухвалив рішення тимчасово змінити юридичну адресу Донецької єпархії ПЦУ на нову в м. Дніпро", – написав він.

Горобцов зазначив, що цілий місяць ДЕСС розглядала документи і зрештою повідомила, що знайшла помилки в тексті.

"Причому в тексті, який був вже раніше державою зареєстрований! Через таке ставлення рахунок єпархії залишається заблокованим. А через нього ми проводили гуманітарну допомогу для десятків тисяч евакуйованих, біженців, потребуючих. І все це зараз заблоковане через крючкотворство чиновників!" – пояснив архієрей ПЦУ.

Оновлення 22:44 Пресслужба ДЕСС повідомила, що юрист заявника підтвердив отримання листа 29 вересня і перебуває на прямому телефонному контакті з ними, також юристи заявника погоджуються з висловленими зауваженнями Державної служби, врахували їх і подають оновлений пакет документів.

“За інформацією, наявною на цю годину в ДЕСС, рахунок єпархії не був і не є заблокований. У разі, якщо ця інформація не відповідає дійсності, просимо Управління Донецької єпархії Православної Церкви України терміново надати ДЕСС підтвердження заблокованості рахунку. Ми негайно звертатимемося до компетентних органів з проханням розблокувати рахунок і надати можливість релігійній організації продовжити повноцінно свою роботу до завершення процедур внесення змін до статуту”, - зазначили в ДЕСС.

Державна служба запевнила, що загроза блокування рахунку є об’єктивною обставиною для пріоритетного розгляду документів, і підкреслила, що у початковому зверненні заявника не було зазначено про проблему рахунку.

Нагадаємо, з ПЦУ асоціюють себе 54% українців, з УПЦ МП – 4%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram